RSS

POLSKI PRODUKT PRZYSZŁOŚCI

POLSKI PRODUKT PRZYSZŁOŚCI - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XX jubileuszowej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Termin składania wniosków mija 6 października 2017!
http://www.parp.gov.pl/konkursppp

więcej

52 Międzynarodowe Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz JESIEŃ 2017

Zapraszamy do udziału w 52 Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz JESIEŃ 2017 w dniach 22-24 września 2017 w Bielsku-Białej. Targi budowlane połączone są z 19 edycją Targów Technik Grzewczych i Zielonych Energii "INSTAL-SYSTEM 2017. Klaster będą reprezentować trzy firmy: DOM PLUS, EKOFIBER KRAKÓW oraz IBROS Technic. Do zobaczenia na naszych stoiskach!

http://www.targibielskie.pl/52-miedzynarodowe-targi-budownictwa-i-wyposazenia-wnetrz-jesien-2017

 

więcej

KONFERENCJA PROJEKT BMS

Polecamy wydarzenie - projekt BMS to nowa jakość w kalendarzu imprez branżowych. Połączenie biznesu, edukacji i integracji w najlepszym wydaniu. Ideą wydarzenia jest tworzenie flagowego, ogólnopolskiego miejsca spotkań dostawców i odbiorców zainteresowanych rozwojem oraz użytkowaniem systemów BMS, Smart Building i technologii automatyki budynkowej. Jako patron wydarzenia zapraszamy do udziału!
https://projektbms.pl/o-wydarzeniu/

 

więcej

Klaster to skupisko nie tylko innowacyjnych firm, ale także innowacyjnych gmin

Klaster to skupisko nie tylko innowacyjnych firm, ale także innowacyjnych gmin - podkrakowskie Słomniki jako członek naszego klastra są tego najlepszym przykładem. TVP Kraków przygotowała materiał ze zorganizowanego w Słomnikach Festiwalu Innowacji, oczywiście z udziałem Klastra!

http://krakow.tvp.pl/32546430/innowacyjne-slomniki

więcej

KLASTER POWOŁANY DO PRACY W ZESPOLE MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA

Ministerstwo Budownictwa i Infrastruktury powołało z naszego klastra dwóch członków Zespołu do przygotowania projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego. Cieszymy się, że głos klastra jest poważnie brany pod uwagę, a instytucje publiczne sięgają po wiedzę naszych ekspertów, specjalistów i co najważniejsze PRAKTYKÓW w branży! W końcu jesteśmy jedynym klastrem kluczowym z obszaru budownictwa zrównoważonego w Polsce...

 

więcej

30 czerwca Konferencja "Polityka klastrowa i współpraca klastrów w ramach państw V4+4", 30 czerwca 2017 r., Warszawa

Zapraszamy na Konferencję Klastrową pn. Polityka klastrowa i współpraca klastrów w ramach państw V4+4 w dniu 30 czerwca 2017 r.  Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju. Klaster, jako Partner Konferencji, odpowiedzialny będzie ze realizację sesji 3 Zrównoważona energetyka i inteligentne oraz energooszczędne budownictwo. Podczas panelu omawiane będą takie tematy, jak:

  • Klastry energii jako narzędzie do wdrażania rozwiązań na rzecz zrównoważonej energetyki oraz innowacji w inteligentnym budownictwie
  • Potencjał i bariery  w krajach  Grupy V4+4 w kontekście zrównoważonej energetyki oraz innowacji w inteligentnym budownictwie
  • Dobre Praktyki  Zrównoważona energetyka, Inteligentne i energooszczędne budownictwo, Alternatywne i odnawialne źródła energii oraz magazyny energii
  • Smart Grids, Smart Energy, Internet of Things (w tym sensory i inteligentne sieci sensorów)


Aby wziąć udział w Konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres klastry@mr.gov.pl Do udziału w Konferencji gorąco zachęcamy również firmy i jednostki, które realizują wspólnie z krajami V4+4 (Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Rumunia i Bułgaria) projekty w obszarze budownictwa zrównoważonego, technologii energooszczędnych, OZE i Smartcity. Spotkanie będzie również okazją do nawiązania współpracy z partnerami z innych klastrów, ponieważ ostatnim punktem konferencji jest sesja matchmakingowa. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim). Rejestracja będzie prowadzona do 9 czerwca 2017 r.

Szczegóły na https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/wsparcie-przedsiebiorczosci/innowacyjnosc/krajowe-klastry-kluczowe/wydarzenia/

 

więcej

2 czerwca 2017 – Premier Morawiecki u członka klastra - IZODOM

Dnia 2 czerwca 2017 r. firma Izodom 2000 Polska miała przyjemność gościć Wicepremiera, Ministera Gospodarki Mateusza Morawieckiego wraz z Wojewodą Łódzkim Zbigniewem Rau oraz Ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów , Sekretarzem Stanu, Posłem z okręgu Zduńska Wola Grzegorzem Schreiberem. Gości po fabryce Izodom 2000 Polska oprowadził Prezes Andrzej Wójcik wraz z Wiceprezesem Jakubem Wójcikiem. Więcej o wizycie na stronie Izodom na stronach Ministerstwa Rozwoju i mediów publicznych.

 

 

https://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/wizyta-wicepremiera-morawieckiego-w-zdunskiej-woli/

 

więcej

27 maja 2017 – V Dzień Otwarty Domów Pasywnych – MIESZKAJ BEZ SMOGU!

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu organizowanym przez DOM PLUS – wspólną inicjatywę firm z klastra. Budujmy pasywnie, bo to się opłaca! Marzysz o nowoczesnym, przyjaznym domu, który gwarantuje niskie rachunki, zdrowy mikroklimat, a także komfort termiczny przez cały rok? Czy w zatrutej Małopolsce można mieszkać bez smogu? Czy dom pasywny może być dostępny cenowo, technologicznie i czy da się go zbudować w oparciu o polskie komponenty? Zapraszamy do obejrzenia domu pokazowego klastra w Kokotowie  - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

 

 

więcej

22 maja 2017

Dziennik Polski o Klastrze  - podczas warsztatów budownictwa pasywnego w Słomnikach prezentowaliśmy jako klaster nowoczesne, dostępne i zdrowe rozwiązania w budownictwie. Gmina Słomniki to polskie centrum budownictwa pasywnego - na jej terenie istnieją już cztery budynki pasywne użyteczności publicznej. Tak trzymać!

http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/innowacje-z-energia-wideo,12097374/

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...