RSS

15.02.2018 Międzynarodowe spotkanie klastrów

W dniu 15 lutego  w naszej siedzibie gościliśmy na spotkaniu klastry z Grecji, Hiszpanii i Włoch w ramach warsztatów zorganizowanych przez Klaster Lifescience. Warsztaty poświęcone były poszukiwania inspiracji i dobrych praktyk w zakresie doskonalenia zarządzania klastrami. Warto się spotykać, warto się ciągle doskonalić…

 

 

więcej

05.02.2018 – ŚWIAT OZE o technologiach firm z klastra

Portal swiatoze.pl pisze o rozwiązaniach stosowanych w ramach klastra m.in. przez firmę EKOFIBER KRAKÓW. O szczegółach opowiada Pan Jacek KRAJ w wywiadzie pod intrygującym tytułem „Ociepl dom makulaturą”. Granulaty celulozowe to doskonałe rozwiązania stosowane w nowych oraz termomodernizowanych budynkach.

http://swiatoze.pl/ociepl-dom-makulatura/

 

 

więcej

TARGI BUDMA 2018 – udział firm z klastra w targach BUDMA

W dniach 30.01 – 02.02.3018 nasi członkowie brali udział w największych targach budowlanych w Polsce BUDMA 2018.  Z ramienia klastra w targach brało udział 4 firmy:

  • SMAY Sp. z o.o. (systemy wentylacyjne i ochrona przeciwpożarowa)
  • Izodom 200 Polska Sp. z o.o. (systemowe elementy budownictwa pasywnego  i energooszczędnego)
  • Vestaeco Composites Sp. z o.o. (płyty izolacyjne z włókien roślinnych i sypka celuloza do ociepleń)
  • Architektura Pasywna na stoisku Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego (pracownia projektowa, certyfikacja budynków pasywnych)


Firmy z klastra oprócz własnych stoisk miały okazję do prezentacji własnych rozwiązań i technologii podczas konferencji targowych. W przyszłym roku na targach BUDMA 2019 planujemy wspólne stoisko naszego Klastra dla firm uczestniczących w projekcie internacjonalizacja.

 

więcej

26.01.2018 III KRAKOWSKI KARNAWAŁOWY BAL KLASTROWY

W dniu 10.02.2018 odbędzie się kolejny III KRAKOWSKI KARNAWAŁOWY BAL KLASTROWY. Zapraszamy jak co roku naszych klastrowiczów i polecamy udział w wydarzeniu!

więcej

23-24.11.2017 Międzynarodowa konferencja "Clusters in the Visegrad Group - Challenges of the Future”

W dniach 23-24.11.2017  Klaster Zrównoważona Infrastruktura uczestniczył w międzynarodowej konferencji "Clusters in the Visegrad Group - Challenges of the Future". Wydarzenie, było okazją do stworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń osób zaangażowanych w działalność klastrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4). Przy okazji konferencji odbyło się spotkanie koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych z przedstawicielem PARP - liczymy na to, że przeprowadzone rozmowy przyniosą wkrótce mierzalne efekty w postaci szerszego wsparcia KKK. Organizatorom dziękujemy za cenną inicjatywę i zaproszenie!

 

 

 

 

 

więcej

13 – 14.11.2017 Central European Energy Forum – Energy CEE 2017

Zapraszamy do udziału w konferencji Central European Energy Forum – Energy CEE 2017 w dniach 13-14.11.2017 w Krakowie! Firmy z naszego klastra współtworzą konferencję, polecamy udział! Będzie to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie dedykowane branży energetycznej, które umożliwi spotkanie środowiska praktyków i naukowców związanych z szeroko rozumianym Rozwojem Zrównoważonym w Małopolsce. To dwudniowe spotkanie stworzy możliwość prezentacji przez czołowych ekspertów w dziedzinie geotermii, fotowoltaiki i szeroko pojętego Zrównoważonego Rozwoju najnowszych osiągnięć, wyników badań, prac rozwojowych oraz projektów związanych z branżą energetyczną. Ponadto stworzy możliwość wymiany gospodarczej i naukowej pozwalającej nawiązać kontakty handlowe oraz poznania swoich potrzeb i potencjału umożliwiających dalszą współpracę w ramach branży Energii Zrównoważonej w Małopolsce, w szczególności w zakresie fotowoltaiki, geotermii i poprawy efektywności energetycznej. Klaster ZI jest partnerem wydarzenia.

http://energy-forum.eu/

 

więcej

23-24.10.2017 II FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU

II Forum Inteligentnego Rozwoju zorganizowane w dniach 23-24.10.2017 w Rzeszowie to innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupiło liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej innowacyjnej gospodarce. Klaster ZI był partnerem wydarzenia.

 

Szczegółowe informacje na http://irforum.pl/

więcej

30.09.2017 – VI DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH

Kolejna VI edycja Dnia Otwartego Domów Pasywnych została zorganizowana 30 września w domu pokazowym klastra w Kokotowie k. Krakowa. Temat smogu co rok powraca jak bumerang....a my wciąż pokazujmey, że w dobrze zaprojektowanym i wykonanym domu pasywnym naprawdę można mieszkać bez smogu!

 

więcej

29.09.2017 – SPOTKANIE KLASTRA W ENERGYLANDII

Bardzo dziękujemy naszym członkom za udział w spotkaniu klastra! Integracja w tak cudownym miejscu jak EnergyLandia dostarczyła wszystkim wspaniałych wrażeń. Strefa ekstremalna na pewno pozostanie na długo w pamięci, podobnie jak wirtualna rzeczywistość w której mogliśmy się na chwilę zanurzyć. Gospodarzom z EnergyLandia bardzo dziękujemy za zaproszenie i organizację spotkania! To niezwykłe miejsce pełne innowacji, nowych technologii, stworzone przez fantastycznych ludzi - polecamy!

 

 

 

 

 

 

więcej

STOISKO KLASTRA NA TARGACH BUDOWLANYCH 22-24.09.2017

Klaster po raz kolejny zaprezentował się wspólnie na targach budownictwa w Bielsku-Białej. Naszą ofertę na 52 Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz JESIEŃ 2017 w dniach 22-24 września 2017  zaprezentowały firmy DOM PLUS, Firma Budowlano-Inżynieryjna Ekofiber- Kraków oraz Ibros Technic. Zapraszamy naszych członków do takiej formy współpracy - razem naprawdę można więcej!

 

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...