RSS

16 – 18 maja 2018 WSPÓLNY UDZIAŁ KLASTRA W TARGACH ASTANABUILD

W dniach 16 – 18 maja w ramach projektu internacjonalizacji klastra nasi członkowie wzięli udział w targach ASTANABUILD w Kazachstanie. Na wspólnym stoisku klastra zaprezentowano materiały izolacyjne, instalacyjne oraz możliwości sieciowania współpracy i wymiany gospodarczej pomiędzy członkami klastra a rozwijającą się gospodarką Kazachstanu. Udział w targach zaowocował wieloma cennymi kontaktami biznesowymi dla naszych firm.

 

więcej

16 – 17 maja 2018 BALTIC CLUSTER FORUM

Internacjonalizacji klastra ciąg dalszy - pracujemy nad rozbudową sieci wspołpracy z klastrami z regionu Morza Bałtyckiego. Spotykamy się w Wilnie w gronie klastrów z rejonu Morza Bałtyckiego

 

 

 

więcej

Zmarł Pan Gunter Schlagowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Ojca Chrzestnego, Mentora, Patrona Budownictwa Pasywnego. Jego determinacja, zapał i pasja w propagowaniu mądrego energooszczędnego budowania inspirowała i wciąż inspiruje nasz Klaster i współtworzące go podmioty. Pan Gunter Schlagowski w grudniu 2015 roku otwierał nasze budynki pasywne w Kokotowie - za całokształt działalności, niesamowitą energię i inspirowanie kolejnych pokoleń - dziękujemy!

 

 

 

 

więcej

KONKURS INNOWATOR MAŁOPOLSKI

Zachęcamy innowacyjne firmy z Małopolski do udziału konkursie organizowanym przez CTT Politechniki Krakowskiej - członka klastra ZI. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia
http://innovatormalopolski.pl/

więcej

16.04.2018 –Międzynarodowa Konferencja „Cluster Garden”, Warszawa

Polityka klastrowa, przemysł 4.0, megatrendy - m.in. o tym rozmawiały klastry w dniu 16.04.2018 roku w Wwie na spotkaniu w ramach projektu ClusterFY, współorganizowanego przez PARP. Poruszane tematy obejmowały m.in. moduły: „Od networkingu do klasteringu w Polsce i w Europie”, „Czwarta rewolucja przemysłowa – wpływ na transformację biznesu i zmianę sposobu funkcjonowania klastrów”, „Praktyczne przykłady rozwoju klastrów w Europie – szanse, ryzyka, sukcesy i porażki - pływ polityk europejskich na rozwój klastrów”. Szkoda tylko, że polska polityka klastrowa w porównianiu do naszych europejskich partnerów wciąż wypada bardzo blado….

 

więcej

23-25.03.2018 – KLASTER NA TARGACH BUDOWLANYCH W BIELSKU-BIAŁEJ

Aktywności targowej klastra ciąg dalszy...Podczas targów budowlanych w Bielsku-Białej Klaster ZI promował inteligentne rozwiązania w budownictwie - tym razem reprezentowała nas firma Smart Housing, a o dobry klimat na targach i na stoisku zadbał nasz członek Pan Tomasz Zubilewicz.

 

więcej

20 – 22.03.2018 FIRMY Z KLASTRA WSPÓŁORGANIZATORAMI KONFERENCJI „Glina w obiektach zabytkowych - ochrona i konserwacja

Nasi członkowie Nowoczesne Budownictwo Naturalne Sebastian Szarszewski oraz VestaEco jako współorganizatorzy promowali naturalne materiały wykończeniowej podczas konferencji "Glina w obiektach zabytkowych - ochrona i konserwacja" zorganizowanej w Malborku. Oprócz innowacji w budownictwie cała Europa obserwuje silny trend powrotu do natury. Jak wpłynąć na konserwatorów zabytków aby w procesach konserwatorskich stosowali tradycyjne metody i materiały? Jak odtworzyć ginące zawody? Jak rozpowszechnić wiedzę o powrocie do rodzimych technologii konserwacji budownictwa z udziałem gliny? Między innymi tej problematyce była poświęcona organizowana przez naszych członków Konferencja.

 

więcej

20-23.03.2018 WSPÓLNE STOISKO KLASTRA NA TARGACH InterBuildExpo Kijów 2018

W ramach projektu internacjonalizacji Klastra zorganizowaliśmy dla nszych firm wspólne stoisko Klastra na targach InterBuildExpo 2018 w Kijowie. W targach wzięło udział 5 naszych członków w charakterze wystawcy: Intuseal, GórStal, Quest40, Thessla Green oraz Cluster Management. Kolejne wspólne przedsięwzięcia już niebawem!

 

 

 

więcej

26-28.02.2018 WYJAZD STUDYJNY do Norwegii

W dniach 26-28.02.2018  polscy partnerzy projektu międzynarodowego Effect4Buildings w ramach klastra brali udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Nasz norweski partner zaprosił cały zespół projektowy m.in. w celu prezentacji rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej wypracowanych w regionie Hedmark. Oprócz warsztatów projektowych mieliśmy okazję podziwiać ekologiczną spalarnię śmieci, termomodernizowane obiekty użyteczności publicznej, a także najwyższy na świecie budynek oparty na konstrukcji w 100% drewnianej (18 pięter).

 

 

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...