RSS

Relacja z targów POLECO-System w Poznaniu w dniach 27-30.10.2015

W ramach naszej aktywności wystawienniczej w dniach 27-30.10.2015 Klaster współtworzył Miasteczko Ekologiczne – otwartą przestrzeń w ramach targów POLECO-System w Poznaniu, służącą prezentacji innowacyjnych proekologicznych produktów i usług. Na stoisku klastra można było zapoznać się z mobilnym laboratorium do diagnostyki energetycznej budynków oraz modelem budynku zeroenergetycznego. Ciekawa formuła organizacji otwartej przestrzeni zaaranżowanej w formie miasteczka z wytyczonymi „ulicami” sprzyjała eksponowaniu niekonwencjonalnych produktów, w tym wielu innowacyjnych ekopojazdów służących edukacji i budowaniu świadomości. Ta interaktywno-edukacyjna ekspozycja specjalna skupiała technologie, rozwiązania i inspiracje, które pozwalają żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie.
Honorowy Patronat nad Miasteczkiem sprawował Główny Inspektor Ochrony Środowiska.
Relacja z wydarzenia dostępna jest na:
http://www.polecosystem.pl/pl/

 

 

 

więcej

Ruszyła druga edycja programu LEMUR - 290 mln na energooszczędne budynki użyteczności publicznej

Na energooszczędne budynki użyteczności publicznej Narodowy Fundusz przeznacza 290 mln zł z programu Lemur. W dniu 19.10.2015 ruszyła druga edycja programu LEMUR. Samorządy, które planują budowę nowych obiektów, będą mogły otrzymać dofinansowanie za podwyższone standardy energooszczędności. Szkoły, hale sportowe, przedszkola, biura urzędów, szpitale - to najczęściej zgłaszane inwestycje samorządów do programu „Lemur - Energooszczędne budynki użyteczności publicznej”.

więcej

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji Klastra w dniach 27-30.10.2015 w ramach Miasteczka Ekologicznego w ramach targów POLECO-SYSTEM w Poznaniu.

Miasteczko Ekologiczne to unikalna w skali Polski, przestrzeń specjalna w pawilonie nr 8, w którym w jednym miejscu zebrano najciekawsze technologie, rozwiązania i inspiracje podpowiadające samorządom oraz mieszkańcom, jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie. Patronat Honorowy nad Miasteczkiem Ekologicznym objął Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

więcej

Trzecia europejska konferencja Klastrów zorganizowana w dniach 17-18.09.2015 w Kopenhadze

Trzecia europejska konferencja Klastrów zorganizowana w dniach 17-18.09.2015 w Kopenhadze została uwieczniona na materiale filmowym – zapraszamy do obejrzenia videorelacji.

więcej

Relacja filmowa z otwarcia ścieżki edukacyjnej firmy Ochsner w Suchorabie

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z otwarcia ścieżki edukacyjnej firmy Ochsner w centrum szkoleniowym OZE w miejscowości Suchoraba k. Krakowa. Miejsce to służy do szeroko pojętej edukacji w zakresie odnawialnych źródeł energii i technologii energooszczędnych, zostało stworzone i wyposażone we współpracy z Klastrem. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Zubilewiczowi za nieocenioną pomoc w popularyzacji ekoedukacji i aktywne promowanie ciekawych inicjatyw podnoszących świadomość społeczną. Poprawa efektywności energetycznej w budownictwie i praca na rzecz ograniczenia niskiej emisji to również jedno z głównych zadań realizowanych przez Klaster. Promujemy dobre klimaty!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ylJdiLJTCtw

więcej

22-24.09.2015 Klaster Zrównoważona Infrastruktura na Międzynarodowych Targach Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej RENEXPO

W dniach 22-24 września Klaster bierze udział w targach Renexpo w charakterze wystawcy. Prezentujemy rozwiązania opracowane w ramach klastra służące poprawie efektywności energetycznej w Polsce - technologie budynków zeroenergetycznych, instalacje OZE oraz nowoczesny sprzęt do diagnostyki energetycznej budynków stanowiący wyposażenie mobilnego laboratorium. Cieszy nas duże zainteresowanie odwiedzających targi, również w kontekście nawiązania współpracy międzynarodowej.  Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

 

więcej

17-18.09.2015 CLUSTER MATCHMAKING CONFERENCE Kopenhaga

W dniach 17-18.09.2015 reprezentacja Klastra wzięła udział w  międzynarodowej konferencji klastrów, którą tym razem zorganizowano w Kopenhadze. Celem wydarzenia było nawiązanie i stymulowanie współpracy międzynarodowej pomiędzy europejskimi klastrami pod kątem realizacji wspólnych projektów i kreowania rozwiązań innowacyjnych. Wydarzenie składało się z części konferencyjnej i serii spotkań matchmakingowych pomiędzy przedstawicielami klastrów. Integracji i nawiązywaniu współpracy międzynarodowej służyło również nietypowe miejsce organizacji konferencji – Street Food Copenhagen.

 

 

 

 

 

więcej

17.09.2015 - Otwarcie ścieżki edukacyjnej – ciepło z gruntu

W dniu 17.09.2015 w centrum szkoleniowym w Suchorabie odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej z zakresu płytkiej geotermii (dolnych źródeł pomp ciepła) ufundowanej przez firmę OCHSNER. To kolejny element wyposażenia naszego ośrodka szkoleniowo – badawczego służący pogłębianiu wiedzy na temat montażu instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.

 

 

 

 

więcej

ZAPROSZENIE NA KWARTALNE POSIEDZENIE RADY KLASTRA

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na kwartalne posiedzenie Rady Klastra, które odbędzie się w dniu 29 września 2015 przy ul. Zakopiańskiej 58 w Krakowie. Szczegóły na zaproszeniu:

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...