RSS

7 Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego – BUDMA 2016

W dniach 2-5 lutego podczas targów Budma w Poznaniu, odbędzie się 7 Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego. Współorganizatorem wydarzenia jest współpracujący z Klastrem Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. W programie części konferencyjnej nie zabraknie naszych klastrowych akcentów – o budynkach w standardzie zeroenergetycznym opowiedzą architekci z firmy Architektura Pasywna, natomiast budynkami pasywnymi użyteczności publicznej pochwali się pionierska gmina Słomniki, będąca również członkiem klastra. Zapraszamy serdecznie do udziału w targach i forum, szczegóły i rejestracja udziału na:

http://www.forumbudownictwapasywnego.pl/

więcej

31.12.2015 - Prezydent złożył podpis pod nowelizacją ustawy o OZE

Prezydent złożył podpis pod przeforsowaną w ostatnich 2015 roku w parlamencie nowelizacją ustawy o OZE. Nowelizacja zmieniająca założenia ustawy o OZE przyjętej przez parlament w lutym 2015 r. wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2015 r. Nowelizacja przyspieszyła znacznie wejście w życie kluczowego rozdziału ustawy o OZE wprowadzającego nowe zasady wsparcia dla producentów zielonej energii.

Więcej n:

http://gramwzielone.pl/trendy/19828/prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-o-oze

więcej

Relacja z II Międzynarodowego Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych i otwarcia zero-energetycznych budynków Klastra

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom, panelistom i znamienitym gościom za udział w II Międzynarodowym Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych organizowanym przez Klaster w dniach 17-18 grudnia 2015. W części konferencyjnej wzięło udział ponad 150 uczestników zainteresowanych tematyką technologii energooszczędnych. Całość wydarzenia poprowadził orędownik i propagator OZE i budynków energooszczędnych Redaktor Tomasz Zubilewicz.  W drugim dniu Forum dokonano prezentacji i uroczystego otwarcia pierwszych tego typu budynków zeroenergetycznych w Polsce, zbudowanych w ramach projektu Klastra w Kokotowie pod Krakowem.

 

Relacja z wydarzenia dostępna również na:
http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/Index.aspx?id=15405
http://krakow.tvp.pl/23230173/18-xii-2015-godz-2145

 

więcej

Relacja z otwarcia budynków zeroenergetycznych klastra w Kokotowie

Relacja z otwarcia budynków zeroenergetycznych klastra w Kokotowie:

www.malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=15405

 

więcej

II Międzynarodowe Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji Międzynarodowego Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych, które odbędzie się w dniach 17-18 grudnia w Niepołomicach. Forum będzie się składało z części konferencyjnej (17.12.2015) oraz uroczystego otwarcia i prezentacji prototypowych budynków zeroenergetycznych Klastra w Kokotowie, połączonego z wyjazdem studyjnym do pasywnych budynków użyteczności publicznej w Gminie Słomniki (18.12.2015). Udział w Forum jest bezpłatny, współfinansowany ze środków UE. Rejestracja udziału http://276885-1.evenea.pl/

Zapraszamy serdecznie!

 

PROGRAM KONFERENCJI - LINK

 

więcej

ZAPROSZENIE NA KWARTALNE POSIEDZENIE RADY KLASTRA - 17.12.2015

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na kwartalne posiedzenie Rady Klastra, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2015 przy ul. Grunwaldzkiej 15h w Niepołomicach. Szczegóły na zaproszeniu

 

więcej

Ruszył konkurs na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo Małopolski – INNOVATOR MAŁOPOLSKI 10. Edycja

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu Innovator Małopolski, w ramach której w 7 kategoriach zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne małopolskie przedsiębiorstwa. Zgłoszenia można składać do 31 grudnia 2015 r.

 

Kto może wziąć udział i jak wystartować?

 

Konkurs ruszył 16 listopada 2015 r. i przeznaczony jest dla wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, posiadających siedzibę firmy na terenie Województwa Małopolskiego. Do konkursu można zgłosić nowy produkt, innowacyjną usługę  lub nowatorski sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Zgłoszone do konkursu produkty i technologie powinny wpisywać się w 7 kategorii, które odzwierciedlają następujące inteligentne specjalizacje Województwa Małopolskiego tj.: nauka o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, elektrotechnika i przemysł maszynowy, przemysły kreatywne i czasu wolnego. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie www.innovatormalopolski.pl, a następnie wysłanie go do 31 grudnia 2015r. drogą elektroniczną i tradycyjną na adres biura konkursu. Konkurs będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszej części zostaną zweryfikowane formularze konkursowe złożone przez uczestników. Jeśli zgłoszenia będą poprawne, to specjalne grupy robocze ds. Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji dokonają ich analizy. Na  ich podstawie do kolejnego, drugiego etapu jury wybierze po 3, w każdej z 7 kategorii branżowych.  W tej części nastąpi również wizytacja audytorów w siedzibie firmy i sporządzenie raportu przekazywanego kapitule konkursu. Główną nagrodą w konkursie jest: tytuł Innovatora Małopolski, statuetka z pamiątkowy dyplomem oraz szeroka akcja promocyjna w mediach. Laureaci będą mogli posługiwać się logiem konkursu przez okres 2 lat. Więcej informacji o konkursie znajdziemy na stronach Centrum Transfer Technologii Politechniki Krakowskiej oraz na oficjalnej stronie konkursu www.innovatormalopolski.pl.

 

 

więcej

Szczyt klimatyczny COP21 w Paryżu

W dniach od 31 listopada do 11 grudnia odbędzie się w Paryżu szczyt klimatyczny COP21 – jedna z najważniejszych ogólnoświatowych inicjatyw dla zwalczania zmian klimatu i wyjątkowy moment, aby powiedzieć światu o potencjale zielonych budynków w tej batalii. Po raz pierwszy podczas tego szczytu odbędzie się całodniowa sesja poświęcona budynkom – COP21 Buildings Day (3 grudnia). Budynki odpowiadają za 30% ogólnoświatowej emisji gazów cieplarnianych, co może ulec podwojeniu do 2030 roku, jeżeli obecny trend będzie kontynuowany. Ważną odpowiedzią na ten problem jest zielone budownictwo – efektywne kosztowo, generujące ekonomiczne, zdrowotne i społeczne zyski dla wszystkich. Klaster Zrównoważona Infrastruktura wyraził swoje poparcie dla inicjatywy globalnej, której celem jest pomoc w aktywnym działaniu na rzecz transformacji w kierunku osiągnięcia do 2050 r. następujących dwóch rezultatów:

  1. Budynki Net Zero Carbon
  2. Efektywność energetyczna i głęboka renowacja istniejących budynków

 

 

więcej

Międzynarodowe Dni Otwarte Budownictwa Pasywnego w dniach 13-15.11.2015

W dniach 13-15.11.2015 odbędą się Międzynarodowe Dni Otwarte Budownictwa Pasywnego, w ramach których można odwiedzać budynki pasywne zgłoszone jako demonstracyjne w bazie Passivehaus Institute w Darmstadt.
Więcej:

http://passivehouse-database.org/index.php?lang=en

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...