RSS

DOBRE KLIMATY – kolejny materiał filmowy Tomasza Zubilewicza nt. członków Klastra Zrównoważona Infrastruktura

Polecamy kolejne materiały filmowe Tomasza Zubilewicza przygotowane w ramach cyklu DOBRE KLIMATY, prezentujące innowacyjną technologię termoizolacji granulatem celulozowym firmy EKOFIBER. Materiał to kolejny efekt współpracy członków naszego Klastra. Zapraszamy do oglądania!

 

Realizacja Ekofiber-Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=siFPCTIu0aU

Fabryka Nordiska Ekofiber Polska
https://www.youtube.com/watch?v=eZqC-d2Kizk&feature=share

więcej

27.06.2016 – warsztaty „Termomodernizacja w praktyce”

W ramach cyklu spotkań dla samorządowców Klaster zorganizował kolejne warsztaty poświęcone skutecznej i efektywnej termomodernizacji. Podczas spotkania w dniu 27 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa omówiono wybrane aspekty termomodernizacji budynków, szczególnie istotne dla osiągnięcia zakładanego efektu energetycznego. Warsztaty skierowane były do pracowników Urzędu Miasta Krakowa oraz Miejskich Jednostek Organizacyjnych i Wykonawczych realizujących przedsięwzięcia termo-modernizacyjne, w szczególności w ramach zadań finansowanych z funduszy europejskich ujętych w ZIT. Ze względu na warsztatowy, bardzo praktyczny  charakter spotkania zaprosiliśmy osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Prowadzący spotkanie i biorący udział w konsultacjach indywidualnych to architekci oraz inżynierowie branżowi działający w ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura.

 

więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 13.06.2016 – 17.06.2016

Poszanowanie energii oraz alternatywne metody jej wytwarzania będą tematem wydarzeń organizowanych w całej Europie od połowy czerwca. Inicjatorem kampanii jest Komisja Europejska.

W trakcie inicjatyw organizowanych w całej Europe prezentowane są najlepsze praktyki związane z efektywności energetyczną. Przedsiębiorcy, samorządowcy i wszyscy inni chętni mają okazję poznać nowe pomysły na ograniczanie zużycia oraz zawrzeć partnerstwa, dzięki którym Unii łatwiej będzie osiągnąć wyznaczone cele energetyczne i klimatyczne.

W 2016 r. w Brukseli Tydzień Zrównoważonej Energii potrwa od 13 do 17 czerwca, jednak w całej Europie różnego rodzaju działania realizowane będą aż do końca miesiąca – w szkołach, stowarzyszeniach, przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Najważniejszym momentem kampanii jest wręczenie nagród Sustainable Energy Europe Awards dla najlepszych projektów ograniczających zużycie energii, zrealizowanych w ciągu ostatniego roku.

 

więcej

SEMINARIUM „PASYWNE BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ” 10 czerwca 2016

W dniu 10 czerwca w ramach Klastra zorganizowaliśmy kolejne seminarium poświęcone pasywnym budynkom użyteczności publicznej. Po raz kolejny członkowie Klastra zaprezentowali możliwości technologiczne i modele finansowe pozwalające na realizację budynków użyteczności publicznej w standardzie pasywnym w cenie zbliżonej do budynków standardowych.  Koszty można dodatkowo obniżyć poprzez pozyskanie dofinansowania z programu LEMUR. Województwo łódzkie dysponuje szczególnie ciekawym instrumentem wsparcia dla inwestorów publicznych, w RPO w ramach poddziałania 4.3.2 można otrzymać nawet 85% dofinansowania. Seminarium zakończyła wizyta studyjna w budynkach zeroenergetycznych w Kokotowie oraz pasywnych obiektach gminy Słomniki. Mamy nadzieję, że dzięki promocji budynków pasywnych zrealizowanych w Małopolsce w innych regionach pojawią się tego typu inwestycje -  racjonalne finansowo, komfortowe w użytkowaniu i proekologiczne.

 

 

 

 

więcej

2 czerwca 2016 - Powołanie Fundacji „Forum Klastrów Małopolski”

W ramach dotychczasowej działalności „Forum Klastrów Małopolski”, powstała inicjatywa założenia Fundacji o nazwie: „Forum Klastrów Małopolski”. Dotychczasowe doświadczenie członków wskazuje, iż działalność forum może zostać wzmocniona dzięki utworzeniu Fundacji, która dzięki określonym celom oraz  potencjałowi, będzie mieć istotny wpływ na ruch i kształt aktywnie działających klastrów w województwie małopolskim oraz zwiększy oddziaływanie klastrów na gospodarkę regionu. W dniu 2 Czerwca 2016 r. w  Laboratorium Automatyki Budynkowej, Klastra Inteligentnego Budownictwa w Małopolsce, odbyło się spotkanie członków Forum Klastrów Małopolski. Podpisane zostało porozumienie pomiędzy zainteresowanymi inicjatywą stronami, które zamierzają powołać Fundację „Forum Klastrów Małopolski”. Nowa jednostka organizacyjna sformalizuje pracę działającej sieci współpracy, będzie reprezentować  obecnych członków Fundacji, ale jest też otwarta na wszystkie klastry działające i pragnące działać w regionie małopolskim. Porozumienie zostało podpisane m.in. przez Klaster Zrównoważona Infrastruktur.

 

 

 

więcej

DNI OTWARTE ZST w Tarnowie

W dniach 1-2 czerwca przedstawiciele Klastra wzięli udział w prezentacjach w ramach dni otwartych Zespołu Szkół Technicznych działający przy Zakładach Azotowych w Tarnowie. Zaproszono nas do zaprezentowania naszych budynków pasywnych oraz instalacji OZE, w szczególności możliwości technologii opartych na systemach fotowoltaicznych. Uczestnicy dni otwartych  mieli również okazję do obejrzenia naszego mobilnego laboratorium, a także pooglądania nowoczesnego sprzętu do diagnostyki energetycznej budynków. W dniach otwartych uczestniczyły władze miasta oraz Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie, do których należy szkoła.

 

więcej

III Konferencja Samorządowa "WYSOKOENERGOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO PUBLICZNE I PRYWATNE"

Zapraszamy serdecznie na współorganizowaną przez Klaster  III Konferencję Samorządową "WYSOKOENERGOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO PUBLICZNE I PRYWATNE". Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2016 roku w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Szczegóły na zaproszeniu ( w załączniku)

 

więcej

21.04.2016 - Wybór Krajowych Klastrów Kluczowych

W dniu 21.04.2016  w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie dotyczące drugiej rundy konkursu na wybór Krajowych Klastrów Kluczowych. Nasz klaster spełnia wszystkie wymogi stawiane w regulaminie konkursu, miło nam poinformować naszych członków, że będziemy się ubiegać o nadanie nam statusu KKK. Poznaliśmy słabe i mocne strony wniosków składanych w zeszłym roku, tym bardziej dołożymy wszelkich starań aby nasz wniosek sprostał wymogom konkursu.

Materiały ze spotkania do pobrania na:

http://www.pi.gov.pl/parp/chapter_86197.asp?soid=6AEB7EB8A44C40C9A3442A5C65F353B8

więcej

18.04.2016 - KWARTALNE POSIEDZENIE RADY KLASTRA

W dniu 18 kwietnia odbyło się kwartalne posiedzenie Rady Klastra połączone z prezentacją budynków w Kokotowie wraz z zakupionym wyposażeniem. Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów z zakresu Lean Management prowadzonych przez członka naszego klastra, Pana Michała Wolaka, właściciela firmy Lean Action. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za obecność!

 

 

więcej

International Passive House Conference 2016 w Darmstadt - już wkrótce!

Wielka rocznica dla budownictwa pasywnego. Od 22 do 23 kwietnia 2016 r. Międzynarodowa Konferencja Budownictwa Pasywnego będzie odbywać się w DARMSTADT, a więc w mieście, w którym budownictwo pasywne narodziło się. Głównym punktem wiodącym w tym roku będą systemy wentylacji w aspekcie ekonomicznym.

Więcej: http://www.passivehouseconference.org/en

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...