RSS

10 GRUDNIA 2016 – DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH (godz. 10:00 – 15:00)

Kolejne spotkanie z domami pasywnymi już wkrótce! Do naszego pasywnego domu modelowego w Kokotowie zapraszamy wszystkich świadomych inwestorów, poszukującymi dostępnych cenowo domów w najwyższym standardzie energetycznym. Dom pasywny łączy w optymalny sposób ekonomię i ekologię  - mniej szkodzimy sobie i środowisku. Budynek pasywny jest zeroemisyjny i gwarantuje użytkownikom czyste, świeże, wolne od zanieczyszczeń powietrze i zdrowy mikroklimat wewnętrzny. Potrzebę jakościowego  powietrza odczuwamy szczególnie teraz w sezonie grzewczym, czasem wieczorem strach wyjść z domu i wziąć głęboki oddech....Nie mamy większego wpływu na jakość powietrza zewnętrznego, ale na to czym oddychamy w budynku - jak najbardziej!
ZAPRASZAMY 1O GRUDNIA DO KOKOTOWA! Rodziny z dziećmi mile widziane, nie zabraknie wiedzy merytorycznych, konsultacji z ekspertami, jak również zabaw dla dzieci pachnących świętami!

 

więcej

27 – 29 listopada 2016 - WIZYTA STUDYJNA PRZEDSTAWICIELI KLASTRA W FINLANDII

W dniach 27-29 listopada mieliśmy okazję brać udział w kolejnym spotkaniu z naszymi partnerami z krajów Skandynawskich. Tym razem odwiedziliśmy Finlandię, a dokładnie region słynny z zielonych technologii czyli Lappeenranta, gdzie 80% energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Podczas 3-dniowego spotkania pracowaliśmy nad wspólnym projektem międzynarodowym składanym w ramach programu InterREG Balic Sea Region. Udało się odwiedzić przy okazji kilka bardzo inspirujących miejsc, które pokazują jak kompleksowo wdrażać zrównoważony rozwój w całym regionie. Jak się uczyć, to od najlepszych! Mamy nadzieję już wkrótce przenieść najlepsze sprawdzone na zachodzie schematy poprawy efektywności energetycznej na nasz rodzimy grunt.

 

więcej

ZMIANA DATY SPOTKANIA INFORMACYJNEGO W KRZESZOWICACH

Uwaga! Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Krzeszowic dotyczące wysoko energooszczędnego budownictwa jednorodzinnego odbędzie się 8 grudnia. W imieniu Klastra oraz Burmistrza Krzeszowic zapraszamy serdecznie!

 

więcej

Zaproszenie na spotkanie informacyjne o domach pasywnych 1 grudnia Krzeszowice

Klaster zainicjował kolejne spotkanie z domami pasywnymi dla mieszkańców Małopolski! Tym razem spotykamy się ze świadomymi mieszkańcami Krzeszowic, poszukującymi zdrowych, dostępnych cenowo domów w standardzie pasywnym. Potrzebę zdrowego świeżego powietrza odczuwamy szczególnie teraz w sezonie grzewczym, czasem wieczorem strach wyjść z domu i wziąć głęboki oddech....Nie mamy większego wpływu na jakość powietrza zewnętrznego, ale na to czym oddychamy w budynku - jak najbardziej!
ZAPRASZAMY 1 GRUDNIA DO KRZESZOWIC!

 

więcej

15.11.2016 - Ruszyła antysmogowa kampania Małopolski „DYMEM Z PIECA ZABIJASZ”

Billboardy, plakaty, spoty informacyjne w telewizji i radiu – to elementy kampanii "Dymem z pieca zabijasz", którą w Krakowie zainaugurowało województwo małopolskie. Akcja ma uświadamiać Małopolanom, że ich decyzje mają wpływ na zdrowie i życie wielu osób. Podmioty zaangażowane w klaster mają świadomość, że czym palimy, tym oddychamy, dlatego po prostu „robimy swoje” -  uświadamiamy jak skutecznie i mądrze termomodernizować oraz jak budować zeroemisyjne budynki pasywne w cenie tradycyjnych. Naprawdę mamy wybór!

 

Foto: Shutterstock

Więcej informacji na:

http://krakow.pl/aktualnosci/205256,29,komunikat,_dymem_z_pieca_zabijasz__-_nowa_kampania_antysmogowa_malopolski.html

 

więcej

SEMINARIUM KLASTRA 15.11.2016 – Skuteczna termomodernizacja i wysokoenergooszczędne budynki użyteczności publicznej

Kolejne seminarium z zakresu budynków wysokoenergooszczędnych i skutecznej termomodernizacji już za nami! Klaster przeszkolił dziś kolejną grupę świadomych inwestorów poszukujących kompleksowej wiedzy i doświadczenia w działaniach na rzecz efektywności energetycznej w budownictwie. Klaster reprezentowali wykładowcy z Instytutu Doradztwa, audytorzy z firmy Wieliterm, tajniki budynków pasywnych zdradzili architekci z Architektury Pasywnej, a o zaletach wentylacji mechanicznej opowiedział prezes Thessla Green (producent nowoczesnych rekuperatorów). Dziękujemy uczestnikom seminarium za owocną dyskusję i zapraszamy do współpracy!

 

 

 

więcej

05.11.2016 - DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH

Dzień otwarty DOMÓW PASYWNYCH zorganizowany przez nas w dniu 5.11.2016 w modelowym domu w Kokotowie przyciągnął tłumy zainteresowanych! Przy sprzyjającej pogodzie w jesienną sobotę ponad 70 osób odwiedziło pokazowy dom pasywny klastra, co potwierdza słuszny kierunek naszych działań. Gościliśmy wielu świadomych inwestorów, poszukujących zdrowych, naturalnych i komfortowych domów pasywnych w cenie budynków tradycyjnych. Nie zabrakło rodzin z dziećmi, które jak widać na zdjęciach świetnie czuły się w budynku pasywnym:) To ważne, bo w naszych rozwiązaniach oprócz optymalizacji energetycznej i kosztowej stawiamy na zdrowie i komfort użytkowników! Zdrowe powietrze i zdrowe mury to podstawa zdrowia rodziny, warto o to zadbać inwestując w nowy ekologiczny i przyjazny dla użytkowników i środowiska dom. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy! Kolejny dzień otwarty już niebawem.....

 

 

więcej

25.10.2016 UZYSKANIE CERTYFIKATU KRAJOWEGO KLASTRA KLUCZOWEGO

Szanowni Państwo,

Z dumą i przyjemnością informujemy, że w dniu 25.10.2016 Klaster Zrównoważona Infrastruktura otrzymał w Ministerstwie Rozwoju prestiżowy certyfikat Krajowego Klastra Kluczowego, tym samym dołączył do elitarnego grona istotnych dla gospodarki kraju wybranych klastrów strategicznych. Klastrów kluczowych wybrano w Polsce do tej pory tylko 16, Klaster Zrównoważona Infrastruktura jest jedynym uhonorowanym klastrem w Polsce w obszarze budownictwa zrównoważonego, co potwierdza najlepsze kompetencje zebrane w zasobach naszego klastra. Wszystkim naszym członkom, sympatykom, mecenasom, instytucjom wspierającym, partnerom  dziękujemy! Wierzymy głęboko, że razem można więcej! Wspólnie pracujemy nad nową, efektywną energetyczną Polską!

 

 

 

 

więcej

DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH DOM PLUS 5.11.2016

Zapraszamy na dzień otwarty domów pasywnych  5.11.2016 do naszego budynku zeroenergetycznego w Kokotowie! Polecamy udział w wydarzeniu i zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach 12:00 – 18:00.

 

 

Marzysz o zdrowym i komfortowym energooszczędnym domu dla Ciebie i Twojej rodziny? Chciałbyś poznać najnowsze technologie budowlane, gwarantujące zdrowe mury, czyste świeże powietrze i ekstremalnie niskie rachunki? Zapraszamy na dzień otwarty domów pasywnych do pokazowego domu zeroenergetycznego! Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i powalczymy ze stereotypami - czy w domu pasywnym można otwierać okna? Czy taki dom musi być drogi? I czy w ogóle dom pasywny może być ładny?

 

https://www.facebook.com/domplusdomypasywne/

więcej

II Kongres Budownictwa Energooszczędnego i Certyfikacji Budynków

Zapraszamy  na II Kongres Budownictwa Energooszczędnego i Certyfikacji Budynków w dniu 21.10.2016 w Warszawie. Kongres jest wydarzeniem towarzyszącym targom Renexpo, klaster objął wydarzenie patronatem, nie zabraknie również naszego wystąpienia nt. budynków zeroenergetycznych oferowanych w ramach klastra. Naszym reprezentantem będzie architekt Tomasz Pyszczek, zapraszamy do udziału!

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...