Zapraszamy do udziału w warsztatach i dyskusji nt. zrównoważonych technologii oświetleniowych w budynkach zabytkowych. Porozmawiajmy na temat zagrożeń i wyzwań związanych z renowacją systemów oświetleniowych z perspektywy specjalistów branżowych oraz użytkowników obiektów.
DLA KOGO? Zapraszamy do udziału w spotkaniu wykonawców, projektantów, konserwatorów, kierowników robót oraz użytkowników zabytkowych budynków historycznych użytkowanych jako muzea, centra konferencyjne, hotele, obiekty edukacyjne etc.
GDZIE I KIEDY?
10 lutego 2023 godz. 10:00 – 12:00 Dworek Białoprądnicki Kraków
13 lutego 2023 godz. 10:00 – 12:00 Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka .UWAGA dla chętnych zwiedzanie nadziemnej i podziemnej części muzeum i ekspozycji w Kopalni Soli
14 lutego 2023 godz. 10:00 – 12:00 Opactwo Cystersów Kraków Mogiła
Jak zmodernizować oświetlenie historycznego budynku i wdrożyć rozwiązania zrównoważone w warunkach ograniczenia konserwatorskiego?
Jak wydobyć piękno obiektu z zastosowaniem najnowszych technologii?
Jak pogodzić możliwości techniczne, oczekiwania użytkowników budynków oraz wymogi przepisów i norm?
Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie udziału mailowo na adres il@klasterzi.pl ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Zapraszamy do udziału w spotkaniu wykonawców, projektantów, konserwatorów, kierowników robót oraz użytkowników zabytkowych budynków o wartości kulturowej.
Spotkanie realizowane jest wraz z Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kon-Takt w ramach międzynarodowego projektu „CultureLights” współfinansowanego z programu Erasmus+
fot. Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce autor zdjęć D. Kołakowski