RSS

Aktualności

30 czerwca Konferencja "Polityka klastrowa i współpraca klastrów w ramach państw V4+4", 30 czerwca 2017 r., Warszawa

Zapraszamy na Konferencję Klastrową pn. Polityka klastrowa i współpraca klastrów w ramach państw V4+4 w dniu 30 czerwca 2017 r.  Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju. Klaster, jako Partner Konferencji, odpowiedzialny będzie ze realizację sesji 3 Zrównoważona energetyka i inteligentne oraz energooszczędne budownictwo. Podczas panelu omawiane będą takie tematy, jak:

  • Klastry energii jako narzędzie do wdrażania rozwiązań na rzecz zrównoważonej energetyki oraz innowacji w inteligentnym budownictwie
  • Potencjał i bariery  w krajach  Grupy V4+4 w kontekście zrównoważonej energetyki oraz innowacji w inteligentnym budownictwie
  • Dobre Praktyki  Zrównoważona energetyka, Inteligentne i energooszczędne budownictwo, Alternatywne i odnawialne źródła energii oraz magazyny energii
  • Smart Grids, Smart Energy, Internet of Things (w tym sensory i inteligentne sieci sensorów)


Aby wziąć udział w Konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres klastry@mr.gov.pl Do udziału w Konferencji gorąco zachęcamy również firmy i jednostki, które realizują wspólnie z krajami V4+4 (Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Rumunia i Bułgaria) projekty w obszarze budownictwa zrównoważonego, technologii energooszczędnych, OZE i Smartcity. Spotkanie będzie również okazją do nawiązania współpracy z partnerami z innych klastrów, ponieważ ostatnim punktem konferencji jest sesja matchmakingowa. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim). Rejestracja będzie prowadzona do 9 czerwca 2017 r.

Szczegóły na https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/wsparcie-przedsiebiorczosci/innowacyjnosc/krajowe-klastry-kluczowe/wydarzenia/

 

więcej

2 czerwca 2017 – Premier Morawiecki u członka klastra - IZODOM

Dnia 2 czerwca 2017 r. firma Izodom 2000 Polska miała przyjemność gościć Wicepremiera, Ministera Gospodarki Mateusza Morawieckiego wraz z Wojewodą Łódzkim Zbigniewem Rau oraz Ministrem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów , Sekretarzem Stanu, Posłem z okręgu Zduńska Wola Grzegorzem Schreiberem. Gości po fabryce Izodom 2000 Polska oprowadził Prezes Andrzej Wójcik wraz z Wiceprezesem Jakubem Wójcikiem. Więcej o wizycie na stronie Izodom na stronach Ministerstwa Rozwoju i mediów publicznych.

 

 

https://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/wizyta-wicepremiera-morawieckiego-w-zdunskiej-woli/

 

więcej

27 maja 2017 – V Dzień Otwarty Domów Pasywnych – MIESZKAJ BEZ SMOGU!

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu organizowanym przez DOM PLUS – wspólną inicjatywę firm z klastra. Budujmy pasywnie, bo to się opłaca! Marzysz o nowoczesnym, przyjaznym domu, który gwarantuje niskie rachunki, zdrowy mikroklimat, a także komfort termiczny przez cały rok? Czy w zatrutej Małopolsce można mieszkać bez smogu? Czy dom pasywny może być dostępny cenowo, technologicznie i czy da się go zbudować w oparciu o polskie komponenty? Zapraszamy do obejrzenia domu pokazowego klastra w Kokotowie  - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

 

 

więcej

22 maja 2017

Dziennik Polski o Klastrze  - podczas warsztatów budownictwa pasywnego w Słomnikach prezentowaliśmy jako klaster nowoczesne, dostępne i zdrowe rozwiązania w budownictwie. Gmina Słomniki to polskie centrum budownictwa pasywnego - na jej terenie istnieją już cztery budynki pasywne użyteczności publicznej. Tak trzymać!

http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/innowacje-z-energia-wideo,12097374/

więcej

19 – 20 maja 2017

Wspólnych działań promocyjno-edukacyjnych klastra ciąg dalszy! Podczas warsztatów z budownictwa pasywnego organizowanych 19 maja przez Gminę Słomniki w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji zaprezentowaliśmy mobilne laboratorium klastra, a także oferty firm Dom Plus, Ekofiber Kraków oraz Termoorganika. Następnego dnia ofertę klastra można było znów zobaczyć na rynku w Skawinie podczas V Targów EkoCiepła.

Zapraszamy do współpracy!

 

 

 

więcej

20 maja 2017 V Skawińskie Targi ekoCiepła

V Skawińskie Targi ekoCiepła już w najbliższą sobotę 20 maja! Klaster zaprasza na kolejne wydarzenie popularyzujące ekologiczne systemy grzewcze, odnawialne źródła energii i budownictwo pasywne. Wszystkim nam zależy na jak największej świadomości mieszkańców Małopolski, że dziś można budować i ogrzewać budynki zupełnie inaczej - z korzyścią dla naszego zdrowia, portfela i powietrza w regionie. Klaster pojawi się z ofertą diagnostyki energetycznej i domów pasywnych, a nasi członkowie zaprezentują swoją ofertę produktów i usług w zakresie efektywności energetycznej

 

więcej

19 maja 2017 – Klaster na Małopolskim Festiwalu Innowacji

Zapraszamy mieszkańców Małopolski do kolejnej wspólnej inicjatywy klastra. Nasz członek - gmina Słomniki wspólnie z firmami z klastra organizuje warsztaty w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji w najbliższy piątek 19 maja. Na terenie kompleksu trzech budynków pasywnych miasta Słomniki pod hasłem „MÓJ DOM, MOJE OSZCZĘDNOŚCI” odbędą się prezentacje rozwiązań z zakresu nowoczesnych ekologicznych źródeł ciepła, technologii termoizolacji, wentylacji oraz domów pasywnych. Klaster zaprezentuje możliwości naszego mobilnego laboratorium i urządzeń do diagnostyki energetycznej budynków.
Szczegóły na http://slomniki.pl/index.php/wydarzenia/1056-malopolski-festiwal-innowacji-w-slomnikach-moj-dom-moje-oszczednosci

 

więcej

11-12 maja 2017 Małopolskie Targi Nowych Technologii w Budownictwie, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz

Firmy z klastra znów wspólnie na targach! Podczas Targów Nowych Technologii w Budownictwie w dniach 11 - 12 maja w Krakowie z naszego klastra wystawiło się aż 11 firm: Ekofiber, Cluster Management, Ibros, GRC Technologie, Eurocolor, Datacomp, Thesslagreen, Vatra, Smart Housing, Dom Plus oraz klaster ze swoim mobilnym laboratorium. Kolejne wspólne inicjatywy wystawiennicze już wkrótce - polecamy taką formę współpracy!

 

 

więcej

WSPÓLNY UDZIAŁ CZŁONKÓW KLASTRA W TARGACH INFOENERGIA

Polecamy wspólny udział członków klastra w targach! Podczas targów infoEnergia w Katowicach obok siebie można było zobaczyć mobilne laboratorium klastra, ofertę iBros Technik (sprzęt pomiarowy do diagnostyki budynkowej), Dom Plus (domy pasywne) oraz Ekofiber (termoizolacja z granulatu celulozowego). Warto jednoczyć siły! Zachęcamy naszych członków do współdziałania przy kolejnych imprezach targowych!

 

 

 

 

więcej

11-12 maja 2017 – MAŁOPOLSKIE TARGI NOWYCH TECHNOLOGII W BUDOWNICTWIE, INSTALACJI I WYPOSAŻENIU WNĘTRZ

Zapraszamy naszych członków oraz firmy z Małopolski  do udziału w Małopolskich Targach Nowych Technologii w budownictwie, instalacji i wyposażeniu wnętrz. Organizacja targów jest dofinansowana ze środków UE w 85%, zachęcamy do współtworzenia wydarzenia!

 

https://www.facebook.com/events/1834930540080427/

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...