RSS

Aktualności

50 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz JESIEŃ 2016 w dniach 23-25 września 2016 Bielsko-Biała

Zapraszamy na wspólne stoisko firm z klastra na targach! Wspólną komplementarną ofertę zaprezentują Dom Plus oraz Thessla Green Sp. z o.o. Uzupełnieniem i atrakcją stoiska będą naturalne ekomateriały wykończeniowe m.in. tynki gliniane. Będziemy obecni również w części konferencyjnej – szczegółowy program na stronach organizatora.


Organizowane od 25 lat targi polsko-czesko-słowackie, to największe wydarzenie branżowe w Polsce południowej. Misją targów jest upowszechnianie nowoczesnych technik budowlanych, a także promowanie efektywności energetycznej w budownictwie. Tematem przewodnim jesiennej edycji jest DOM ENERGETYCZNIE OPTYMALNY czyli efektywny ekonomicznie i energetycznie, zapewniajacy wysoki komfort życia mieszkańcom i niskie koszty eksploatacji. Temat realizowany będzie poprzez ekspozycje wystawców, jak i specjalistyczne konferencje oraz warsztaty towarzyszące targom. Równocześnie z nimi organizowane są 18 TARGI TECHNIK GRZEWCZYCH I ZIELONYCH ENERGII - INSTAL SYSTEM 2016.

Zapraszamy!

http://www.targibielskie.pl/50-miedzynarodowetargi-budownictwa-i-wyposazenia-wnetrz-jesien-2016

więcej

Warsaw Build Poland 16-18 listopad, 2016

Polecamy IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie EXPO XXI w Warszawie. Klaster Zrównoważona Infrastruktura jest partnerem merytorycznym wydarzenia – zapraszamy!

 

 

 

http://warsawbuild.pl/

więcej

Kongres budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków - 21.10.2016 Warszawa

Zapraszamy serdecznie na II edycję Kongresu budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków, która odbędzie się 21 października 2016 roku w Warszawie podczas 6-tych Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej „RENEXPO Poland 2016”. Klaster objął wydarzenie patronatem, polecamy Państwu udział zarówno w kongresie, jak i w pozostałych wydarzeniach targowych w ramach  RENEXPO.

 

http://oze.city-brand.pl/wydarzenia/kongres-budownictwa-energooszczednego-i-certyfikacji-budynkow-ii-edycja/

więcej

IV Międzynarodowa Konferencja Klastrów – 19-20.09.2016 Warszawa

Polecamy Państwa uwadze jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń integrujących środowiska klastrowe, które odbędzie się tym razem w Warszawie. To już czwarta edycja międzynarodowej konferencji, zeszłoroczne spotkanie klastrów w Kopenhadze zaowocowało dla naszego klastra wieloma bardzo cennymi kontaktami i partnerstwami, a także wspólnie realizowanymi i przygotowywanymi projektami międzynarodowymi.

 

http://www.clustercollaboration.eu/event-calendar/4th-bsr-stars-cluster-cluster-conference-and-matchmaking
https://www.b2match.eu/cluster-matchmaking-2016

 

więcej

Informacja o złożonym wniosku w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15.07.2016 złożyliśmy skutecznie i terminowo kompletny wniosek w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego. W obecnej fazie rozwoju nasz Klaster spełnia wszystkie wymogi formalne i merytoryczne, mamy nadzieję na otrzymanie certyfikatu KKK i dołączenia do prestiżowego grona najskuteczniejszych i najbardziej aktywnych klastrów w Polsce! Bardzo dziękuję naszym członkom za współpracę przy zbieraniu danych do wniosku.

więcej

DOBRE KLIMATY – kolejny materiał filmowy Tomasza Zubilewicza nt. członków Klastra Zrównoważona Infrastruktura

Polecamy kolejne materiały filmowe Tomasza Zubilewicza przygotowane w ramach cyklu DOBRE KLIMATY, prezentujące innowacyjną technologię termoizolacji granulatem celulozowym firmy EKOFIBER. Materiał to kolejny efekt współpracy członków naszego Klastra. Zapraszamy do oglądania!

 

Realizacja Ekofiber-Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=siFPCTIu0aU

Fabryka Nordiska Ekofiber Polska
https://www.youtube.com/watch?v=eZqC-d2Kizk&feature=share

więcej

27.06.2016 – warsztaty „Termomodernizacja w praktyce”

W ramach cyklu spotkań dla samorządowców Klaster zorganizował kolejne warsztaty poświęcone skutecznej i efektywnej termomodernizacji. Podczas spotkania w dniu 27 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa omówiono wybrane aspekty termomodernizacji budynków, szczególnie istotne dla osiągnięcia zakładanego efektu energetycznego. Warsztaty skierowane były do pracowników Urzędu Miasta Krakowa oraz Miejskich Jednostek Organizacyjnych i Wykonawczych realizujących przedsięwzięcia termo-modernizacyjne, w szczególności w ramach zadań finansowanych z funduszy europejskich ujętych w ZIT. Ze względu na warsztatowy, bardzo praktyczny  charakter spotkania zaprosiliśmy osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Prowadzący spotkanie i biorący udział w konsultacjach indywidualnych to architekci oraz inżynierowie branżowi działający w ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura.

 

więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 13.06.2016 – 17.06.2016

Poszanowanie energii oraz alternatywne metody jej wytwarzania będą tematem wydarzeń organizowanych w całej Europie od połowy czerwca. Inicjatorem kampanii jest Komisja Europejska.

W trakcie inicjatyw organizowanych w całej Europe prezentowane są najlepsze praktyki związane z efektywności energetyczną. Przedsiębiorcy, samorządowcy i wszyscy inni chętni mają okazję poznać nowe pomysły na ograniczanie zużycia oraz zawrzeć partnerstwa, dzięki którym Unii łatwiej będzie osiągnąć wyznaczone cele energetyczne i klimatyczne.

W 2016 r. w Brukseli Tydzień Zrównoważonej Energii potrwa od 13 do 17 czerwca, jednak w całej Europie różnego rodzaju działania realizowane będą aż do końca miesiąca – w szkołach, stowarzyszeniach, przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Najważniejszym momentem kampanii jest wręczenie nagród Sustainable Energy Europe Awards dla najlepszych projektów ograniczających zużycie energii, zrealizowanych w ciągu ostatniego roku.

 

więcej

SEMINARIUM „PASYWNE BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ” 10 czerwca 2016

W dniu 10 czerwca w ramach Klastra zorganizowaliśmy kolejne seminarium poświęcone pasywnym budynkom użyteczności publicznej. Po raz kolejny członkowie Klastra zaprezentowali możliwości technologiczne i modele finansowe pozwalające na realizację budynków użyteczności publicznej w standardzie pasywnym w cenie zbliżonej do budynków standardowych.  Koszty można dodatkowo obniżyć poprzez pozyskanie dofinansowania z programu LEMUR. Województwo łódzkie dysponuje szczególnie ciekawym instrumentem wsparcia dla inwestorów publicznych, w RPO w ramach poddziałania 4.3.2 można otrzymać nawet 85% dofinansowania. Seminarium zakończyła wizyta studyjna w budynkach zeroenergetycznych w Kokotowie oraz pasywnych obiektach gminy Słomniki. Mamy nadzieję, że dzięki promocji budynków pasywnych zrealizowanych w Małopolsce w innych regionach pojawią się tego typu inwestycje -  racjonalne finansowo, komfortowe w użytkowaniu i proekologiczne.

 

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...