RSS

Aktualności

27 lipca 2018 – BONY NA INNOWACJE

Masz pomysł na innowacje w swojej firmie? Nowy produkt lub technologię, która usprawni produkcję? Właśnie ruszył kolejny konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym można zdobyć bony na innowacje. Warto spróbować, bo dotacje sięgają wysokości nawet 90 proc. kosztów opracowania nowego rozwiązania. Wnioski można składać do 2 października. Szczegóły na https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/zdobadz-bony-na-innowacje?fbclid=IwAR1VNuurv3OPHSZgm4jKIdO4gi2RA3T4sbkgnfY8FAbaUNiJhkOZsh-k2ZE

więcej

10 czerwca 2018 – MALOPOLSKA NAGRODA GOSPODARCZA

Znasz w swoim otoczeniu przedsiębiorstwa wyróżniające się innowacyjnością ? Potrafisz wskazać firmy, które wdrażają nowoczesne rozwiązania ? A może znasz osoby, które swoim biznesem przyczyniają się do aktywizowania małopolskiej gospodarki ? Jeśli tak, to już dziś zgłoś ich kandydaturę do tegorocznej – 10. edycji Małopolskiej Nagrody Gospodarczej. Wnioski przyjmowane są do 30 czerwca 2018 r.

 

więcej

23 maja 2018 – SPOTKANIE RADY KLASTRA

Dziękujemy naszym członkom za udział w spotkaniu klastra, a firmie KPMG Poland za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów nt. ulgi podatkowej B+R. Zaprezentowano także kilka innych instrumentów finansowych wspierających prowadzenie B+R. Prezentację z warsztatów udostępniamy naszym członkom na podstawie prośby mailowej.

 

więcej

16 – 18 maja 2018 WSPÓLNY UDZIAŁ KLASTRA W TARGACH ASTANABUILD

W dniach 16 – 18 maja w ramach projektu internacjonalizacji klastra nasi członkowie wzięli udział w targach ASTANABUILD w Kazachstanie. Na wspólnym stoisku klastra zaprezentowano materiały izolacyjne, instalacyjne oraz możliwości sieciowania współpracy i wymiany gospodarczej pomiędzy członkami klastra a rozwijającą się gospodarką Kazachstanu. Udział w targach zaowocował wieloma cennymi kontaktami biznesowymi dla naszych firm.

 

więcej

16 – 17 maja 2018 BALTIC CLUSTER FORUM

Internacjonalizacji klastra ciąg dalszy - pracujemy nad rozbudową sieci wspołpracy z klastrami z regionu Morza Bałtyckiego. Spotykamy się w Wilnie w gronie klastrów z rejonu Morza Bałtyckiego

 

 

 

więcej

Zmarł Pan Gunter Schlagowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Ojca Chrzestnego, Mentora, Patrona Budownictwa Pasywnego. Jego determinacja, zapał i pasja w propagowaniu mądrego energooszczędnego budowania inspirowała i wciąż inspiruje nasz Klaster i współtworzące go podmioty. Pan Gunter Schlagowski w grudniu 2015 roku otwierał nasze budynki pasywne w Kokotowie - za całokształt działalności, niesamowitą energię i inspirowanie kolejnych pokoleń - dziękujemy!

 

 

 

 

więcej

KONKURS INNOWATOR MAŁOPOLSKI

Zachęcamy innowacyjne firmy z Małopolski do udziału konkursie organizowanym przez CTT Politechniki Krakowskiej - członka klastra ZI. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia
http://innovatormalopolski.pl/

więcej

16.04.2018 –Międzynarodowa Konferencja „Cluster Garden”, Warszawa

Polityka klastrowa, przemysł 4.0, megatrendy - m.in. o tym rozmawiały klastry w dniu 16.04.2018 roku w Wwie na spotkaniu w ramach projektu ClusterFY, współorganizowanego przez PARP. Poruszane tematy obejmowały m.in. moduły: „Od networkingu do klasteringu w Polsce i w Europie”, „Czwarta rewolucja przemysłowa – wpływ na transformację biznesu i zmianę sposobu funkcjonowania klastrów”, „Praktyczne przykłady rozwoju klastrów w Europie – szanse, ryzyka, sukcesy i porażki - pływ polityk europejskich na rozwój klastrów”. Szkoda tylko, że polska polityka klastrowa w porównianiu do naszych europejskich partnerów wciąż wypada bardzo blado….

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...