RSS

Aktualności

ZAPROSZENIE NA KWARTALNE POSIEDZENIE RADY KLASTRA - 17.12.2015

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na kwartalne posiedzenie Rady Klastra, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2015 przy ul. Grunwaldzkiej 15h w Niepołomicach. Szczegóły na zaproszeniu

 

więcej

Ruszył konkurs na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo Małopolski – INNOVATOR MAŁOPOLSKI 10. Edycja

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu Innovator Małopolski, w ramach której w 7 kategoriach zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne małopolskie przedsiębiorstwa. Zgłoszenia można składać do 31 grudnia 2015 r.

 

Kto może wziąć udział i jak wystartować?

 

Konkurs ruszył 16 listopada 2015 r. i przeznaczony jest dla wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, posiadających siedzibę firmy na terenie Województwa Małopolskiego. Do konkursu można zgłosić nowy produkt, innowacyjną usługę  lub nowatorski sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Zgłoszone do konkursu produkty i technologie powinny wpisywać się w 7 kategorii, które odzwierciedlają następujące inteligentne specjalizacje Województwa Małopolskiego tj.: nauka o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, elektrotechnika i przemysł maszynowy, przemysły kreatywne i czasu wolnego. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza online dostępnego na stronie www.innovatormalopolski.pl, a następnie wysłanie go do 31 grudnia 2015r. drogą elektroniczną i tradycyjną na adres biura konkursu. Konkurs będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszej części zostaną zweryfikowane formularze konkursowe złożone przez uczestników. Jeśli zgłoszenia będą poprawne, to specjalne grupy robocze ds. Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji dokonają ich analizy. Na  ich podstawie do kolejnego, drugiego etapu jury wybierze po 3, w każdej z 7 kategorii branżowych.  W tej części nastąpi również wizytacja audytorów w siedzibie firmy i sporządzenie raportu przekazywanego kapitule konkursu. Główną nagrodą w konkursie jest: tytuł Innovatora Małopolski, statuetka z pamiątkowy dyplomem oraz szeroka akcja promocyjna w mediach. Laureaci będą mogli posługiwać się logiem konkursu przez okres 2 lat. Więcej informacji o konkursie znajdziemy na stronach Centrum Transfer Technologii Politechniki Krakowskiej oraz na oficjalnej stronie konkursu www.innovatormalopolski.pl.

 

 

więcej

Szczyt klimatyczny COP21 w Paryżu

W dniach od 31 listopada do 11 grudnia odbędzie się w Paryżu szczyt klimatyczny COP21 – jedna z najważniejszych ogólnoświatowych inicjatyw dla zwalczania zmian klimatu i wyjątkowy moment, aby powiedzieć światu o potencjale zielonych budynków w tej batalii. Po raz pierwszy podczas tego szczytu odbędzie się całodniowa sesja poświęcona budynkom – COP21 Buildings Day (3 grudnia). Budynki odpowiadają za 30% ogólnoświatowej emisji gazów cieplarnianych, co może ulec podwojeniu do 2030 roku, jeżeli obecny trend będzie kontynuowany. Ważną odpowiedzią na ten problem jest zielone budownictwo – efektywne kosztowo, generujące ekonomiczne, zdrowotne i społeczne zyski dla wszystkich. Klaster Zrównoważona Infrastruktura wyraził swoje poparcie dla inicjatywy globalnej, której celem jest pomoc w aktywnym działaniu na rzecz transformacji w kierunku osiągnięcia do 2050 r. następujących dwóch rezultatów:

  1. Budynki Net Zero Carbon
  2. Efektywność energetyczna i głęboka renowacja istniejących budynków

 

 

więcej

Międzynarodowe Dni Otwarte Budownictwa Pasywnego w dniach 13-15.11.2015

W dniach 13-15.11.2015 odbędą się Międzynarodowe Dni Otwarte Budownictwa Pasywnego, w ramach których można odwiedzać budynki pasywne zgłoszone jako demonstracyjne w bazie Passivehaus Institute w Darmstadt.
Więcej:

http://passivehouse-database.org/index.php?lang=en

więcej

Relacja z targów POLECO-System w Poznaniu w dniach 27-30.10.2015

W ramach naszej aktywności wystawienniczej w dniach 27-30.10.2015 Klaster współtworzył Miasteczko Ekologiczne – otwartą przestrzeń w ramach targów POLECO-System w Poznaniu, służącą prezentacji innowacyjnych proekologicznych produktów i usług. Na stoisku klastra można było zapoznać się z mobilnym laboratorium do diagnostyki energetycznej budynków oraz modelem budynku zeroenergetycznego. Ciekawa formuła organizacji otwartej przestrzeni zaaranżowanej w formie miasteczka z wytyczonymi „ulicami” sprzyjała eksponowaniu niekonwencjonalnych produktów, w tym wielu innowacyjnych ekopojazdów służących edukacji i budowaniu świadomości. Ta interaktywno-edukacyjna ekspozycja specjalna skupiała technologie, rozwiązania i inspiracje, które pozwalają żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie.
Honorowy Patronat nad Miasteczkiem sprawował Główny Inspektor Ochrony Środowiska.
Relacja z wydarzenia dostępna jest na:
http://www.polecosystem.pl/pl/

 

 

 

więcej

Ruszyła druga edycja programu LEMUR - 290 mln na energooszczędne budynki użyteczności publicznej

Na energooszczędne budynki użyteczności publicznej Narodowy Fundusz przeznacza 290 mln zł z programu Lemur. W dniu 19.10.2015 ruszyła druga edycja programu LEMUR. Samorządy, które planują budowę nowych obiektów, będą mogły otrzymać dofinansowanie za podwyższone standardy energooszczędności. Szkoły, hale sportowe, przedszkola, biura urzędów, szpitale - to najczęściej zgłaszane inwestycje samorządów do programu „Lemur - Energooszczędne budynki użyteczności publicznej”.

więcej

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji Klastra w dniach 27-30.10.2015 w ramach Miasteczka Ekologicznego w ramach targów POLECO-SYSTEM w Poznaniu.

Miasteczko Ekologiczne to unikalna w skali Polski, przestrzeń specjalna w pawilonie nr 8, w którym w jednym miejscu zebrano najciekawsze technologie, rozwiązania i inspiracje podpowiadające samorządom oraz mieszkańcom, jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie. Patronat Honorowy nad Miasteczkiem Ekologicznym objął Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

więcej

Trzecia europejska konferencja Klastrów zorganizowana w dniach 17-18.09.2015 w Kopenhadze

Trzecia europejska konferencja Klastrów zorganizowana w dniach 17-18.09.2015 w Kopenhadze została uwieczniona na materiale filmowym – zapraszamy do obejrzenia videorelacji.

więcej

Relacja filmowa z otwarcia ścieżki edukacyjnej firmy Ochsner w Suchorabie

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z otwarcia ścieżki edukacyjnej firmy Ochsner w centrum szkoleniowym OZE w miejscowości Suchoraba k. Krakowa. Miejsce to służy do szeroko pojętej edukacji w zakresie odnawialnych źródeł energii i technologii energooszczędnych, zostało stworzone i wyposażone we współpracy z Klastrem. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Zubilewiczowi za nieocenioną pomoc w popularyzacji ekoedukacji i aktywne promowanie ciekawych inicjatyw podnoszących świadomość społeczną. Poprawa efektywności energetycznej w budownictwie i praca na rzecz ograniczenia niskiej emisji to również jedno z głównych zadań realizowanych przez Klaster. Promujemy dobre klimaty!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ylJdiLJTCtw

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...