RSS

Aktualności

AKREDYTOWANY OŚRODEK INNOWACJI

Instytut Doradztwa Sp. z o.o. 5 lutego 2016 r. uzyskał akredytację Ministerstwa Rozwoju w zakresie świadczenia proinnowacyjnych usług:
http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/pierwsze-osrodki-innowacji-z-akredytacja-ministerstwa-rozwoju/
Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do współpracy na etapie przygotowywania wniosków o dofinansowanie w ramach Poddziałania 2.3.1. PO IR pt.: „Proinnowacyjne usługi IOB dla MSP".

więcej

Certyfikaty PHI dla budynków zeroenergetycznych klastra w Kokotowie

Z przyjemnością informujemy, że obydwa zeroenergetyczne budynki Klastra przeszły z wynikiem pozytywnym cały proces certyfikacji dla budynków pasywnych według standardów Passivehaus Institute w Darmstadt. Tym samym dołączamy do elitarnej listy budynków pasywnych o potwierdzonej certyfikatem jakości oraz szczelności powietrznej. Tabliczki z informacją o nadaniu certyfikatu już stanowią ozdobę i wizytówkę naszych budynków!

 

więcej

Warsztaty polsko-skandynawskie w Klastrze

W dniach 19-21 stycznia w Klastrze gościliśmy grupę przedstawicieli partnerskich podmiotów z krajów Skandynawskich (Norwegia, Finlandia, Szwecja, Dania, Estonia). Celem  spotkania było poznanie osiągnięć partnerów oraz nawiązanie bliższej współpracy pod kątem wspólnej realizacji projektu w ramach programu Interreg Baltic Sea Region. Warsztaty projektowe dotyczyły wspólnych przedsięwzięć w obszarze poprawy efektywności energetycznej w budownictwie publicznym. Oprócz warsztatów zorganizowano wyjazdy studyjne do pasywnych budynków Gminy Słomniki oraz zeroenergetycznych budynków Klastra w Kokotowie. Goście byli pod wrażeniem naszych osiągnięć w budownictwie, natomiast my podziwialiśmy ich rozwiązania w zakresie zrównoważonych sposobów wytwarzania energii i zarządzania nią. Już wkrótce kolejne spotkanie partnerów w Estonii!

Spotkanie partnerów było finansowane przez Instytut Szwedzki.

 

    

 

 

 

więcej

NFOŚiGW: rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie poprawy efektywności energetycznej w budynkach

Celem poddziałania 1.3.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej) jest wspieranie głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. O dofinansowanie inwestycji w obecnym konkursie mogą występować państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki administracyjne. Budżet konkursu wynosi 200 mln zł ze środków Funduszu Spójności. Nabór wniosków jest prowadzony do 29 kwietnia 2016 r.

Więcej: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,771.html

 

 

więcej

7 Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego – BUDMA 2016

W dniach 2-5 lutego podczas targów Budma w Poznaniu, odbędzie się 7 Międzynarodowe Forum Budownictwa Pasywnego. Współorganizatorem wydarzenia jest współpracujący z Klastrem Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. W programie części konferencyjnej nie zabraknie naszych klastrowych akcentów – o budynkach w standardzie zeroenergetycznym opowiedzą architekci z firmy Architektura Pasywna, natomiast budynkami pasywnymi użyteczności publicznej pochwali się pionierska gmina Słomniki, będąca również członkiem klastra. Zapraszamy serdecznie do udziału w targach i forum, szczegóły i rejestracja udziału na:

http://www.forumbudownictwapasywnego.pl/

więcej

31.12.2015 - Prezydent złożył podpis pod nowelizacją ustawy o OZE

Prezydent złożył podpis pod przeforsowaną w ostatnich 2015 roku w parlamencie nowelizacją ustawy o OZE. Nowelizacja zmieniająca założenia ustawy o OZE przyjętej przez parlament w lutym 2015 r. wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2015 r. Nowelizacja przyspieszyła znacznie wejście w życie kluczowego rozdziału ustawy o OZE wprowadzającego nowe zasady wsparcia dla producentów zielonej energii.

Więcej n:

http://gramwzielone.pl/trendy/19828/prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-o-oze

więcej

Relacja z II Międzynarodowego Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych i otwarcia zero-energetycznych budynków Klastra

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom, panelistom i znamienitym gościom za udział w II Międzynarodowym Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych organizowanym przez Klaster w dniach 17-18 grudnia 2015. W części konferencyjnej wzięło udział ponad 150 uczestników zainteresowanych tematyką technologii energooszczędnych. Całość wydarzenia poprowadził orędownik i propagator OZE i budynków energooszczędnych Redaktor Tomasz Zubilewicz.  W drugim dniu Forum dokonano prezentacji i uroczystego otwarcia pierwszych tego typu budynków zeroenergetycznych w Polsce, zbudowanych w ramach projektu Klastra w Kokotowie pod Krakowem.

 

Relacja z wydarzenia dostępna również na:
http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/Index.aspx?id=15405
http://krakow.tvp.pl/23230173/18-xii-2015-godz-2145

 

więcej

Relacja z otwarcia budynków zeroenergetycznych klastra w Kokotowie

Relacja z otwarcia budynków zeroenergetycznych klastra w Kokotowie:

www.malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=15405

 

więcej

II Międzynarodowe Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji Międzynarodowego Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych, które odbędzie się w dniach 17-18 grudnia w Niepołomicach. Forum będzie się składało z części konferencyjnej (17.12.2015) oraz uroczystego otwarcia i prezentacji prototypowych budynków zeroenergetycznych Klastra w Kokotowie, połączonego z wyjazdem studyjnym do pasywnych budynków użyteczności publicznej w Gminie Słomniki (18.12.2015). Udział w Forum jest bezpłatny, współfinansowany ze środków UE. Rejestracja udziału http://276885-1.evenea.pl/

Zapraszamy serdecznie!

 

PROGRAM KONFERENCJI - LINK

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...