RSS

Aktualności

III Konferencja Samorządowa "WYSOKOENERGOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO PUBLICZNE I PRYWATNE"

Zapraszamy serdecznie na współorganizowaną przez Klaster  III Konferencję Samorządową "WYSOKOENERGOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO PUBLICZNE I PRYWATNE". Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2016 roku w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Szczegóły na zaproszeniu ( w załączniku)

 

więcej

21.04.2016 - Wybór Krajowych Klastrów Kluczowych

W dniu 21.04.2016  w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie dotyczące drugiej rundy konkursu na wybór Krajowych Klastrów Kluczowych. Nasz klaster spełnia wszystkie wymogi stawiane w regulaminie konkursu, miło nam poinformować naszych członków, że będziemy się ubiegać o nadanie nam statusu KKK. Poznaliśmy słabe i mocne strony wniosków składanych w zeszłym roku, tym bardziej dołożymy wszelkich starań aby nasz wniosek sprostał wymogom konkursu.

Materiały ze spotkania do pobrania na:

http://www.pi.gov.pl/parp/chapter_86197.asp?soid=6AEB7EB8A44C40C9A3442A5C65F353B8

więcej

18.04.2016 - KWARTALNE POSIEDZENIE RADY KLASTRA

W dniu 18 kwietnia odbyło się kwartalne posiedzenie Rady Klastra połączone z prezentacją budynków w Kokotowie wraz z zakupionym wyposażeniem. Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów z zakresu Lean Management prowadzonych przez członka naszego klastra, Pana Michała Wolaka, właściciela firmy Lean Action. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za obecność!

 

 

więcej

International Passive House Conference 2016 w Darmstadt - już wkrótce!

Wielka rocznica dla budownictwa pasywnego. Od 22 do 23 kwietnia 2016 r. Międzynarodowa Konferencja Budownictwa Pasywnego będzie odbywać się w DARMSTADT, a więc w mieście, w którym budownictwo pasywne narodziło się. Głównym punktem wiodącym w tym roku będą systemy wentylacji w aspekcie ekonomicznym.

Więcej: http://www.passivehouseconference.org/en

więcej

Seminarium dla przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa

W dniu 6 kwietnia gościliśmy w budynku zero energetycznym klastra w Kokotowie Pana Prezydenta Tadeusza Trzmiela oraz delegację z Urzędu Miasta Krakowa. Celem spotkania było przekazanie informacji nt. pasywnych budynków użyteczności publicznej, dostępnych w cenie niższej niż tradycyjne po uzyskaniu dofinansowania z programu LEMUR. Takie budynki oprócz bardzo małego zapotrzebowania na energię i obniżonych o 90% kosztów eksploatacji, wpisują się doskonale w potrzeby Małopolski jako budynki zeroemisyjne. Mamy nadzieję, że w ten sposób Klaster może aktywnie włączyć się do ograniczenia niskiej emisji w naszym regionie.

 

 

więcej

Przedstawiciele Klastra na konferencji Norway Grants

W dniach 17-18 marca w Katowicach pięciu członków naszego Klastra wzięła udział w spotkaniu poświęconym współpracy polsko-norweskiej w ramach Norway Grants. Spotkanie było poświęcone funduszom norweskim wspierającym polskie inicjatywy, również w zakresie zielonych technologii oraz programowi Horyzont 2020. W drugim dniu poruszano kwestię wspierania finansowego klastrów w Polsce i w Norwegii, niestety w porównaniu z systemem norweskim polskie klastry nie mogą liczyć na sensowne wsparcie regionalne ani krajowe. Spotkanie zorganizowane zostało przez Ambasadę Norwegii w Polsce w bardzo ciekawym budynku Muzeum Śląskiego na zrekultywowanym terenie Kopalni Katowice. Całość uświetnił prywatny koncert dla uczestników warsztatów w przepięknym gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

 

 

 

więcej

KWARTALNE POSIEDZENIE RADY KLASTRA

Szanowni Państwo,

Informujemy, że planowane na dzień 31.03.2016 kwartalne spotkanie Rady Klastra odbędzie się w kwietniu. Odpowiadając  na prośby członków klastra, termin spotkania został przesunięty ze względu na okres świąteczny oraz odbywające się w dniach 30-31.03.2016 roku targi ENEX/ENEX Nowa Energia w Kielcach. O dokładnym terminie spotkania powiadomimy Państwa jak zwykle drogą elektroniczną ( strona www, newsletter, mailing, facebook)

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...