W dniach 23-25.10 gościliśmy delegację z Ukrainy w ramach projektu „Zielona Ukraina” realizowanego przez Fundacja Pro-Pomost. To bardzo intensywne dni, podczas których dzieliliśmy się naszą wiedzą, doświadczeniem i najlepszymi rozwiązaniami energooszczędnego budownictwa.
Nasi goście to przedstawiciele samorządów, profesorowie uczelni technicznych, a także biznes i administracja odpowiedzialna na wdrażanie zrównoważonego rozwoju Ukrainy.
Były prelekcje nt. budownictwa pasywnego, prezentacja budynków, warsztaty OZE i modele finansowania inwestycji w czystszą energię, a także zwiedzanie naszego centrum szkoleniowego OZE w Suchorabie. W ramach wizyty studyjnej pokazaliśmy nowoczesną produkcję rekuperatorów Thessla Green, fabrykę ekodomów modułowych DMDmodular oraz pasywne inwestycje publiczne w mieście Słomniki oraz Gmina Pałecznica.
To był bardzo inspirujący i intensywny czas, wspaniale dzielić się wiedzą i dołożyć cegiełkę do lepszej i bardziej efektywnej energetycznie odbudowy Ukrainy Wzruszeń i wdzięczności za okazaną przez Polaków pomoc Ukrainie też nie zabrakło.
Bardzo dziękujemy członkom i partnerom Klastra za profesjonalne i serdeczne przejęcie delegacji i wielkie serca! Dobro zawsze powraca.