Współpraca Krajowa
Prawie 70-letnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na zmiany – to największe atuty Politechniki Krakowskiej. Umowa o współpracy z Klastrem zakłada swobodną wymianę poglądów i doświadczeń, w ramach odpowiedzialnych i dopuszczalnych praktyk odnoszących się do praw własności intelektualnej oraz wspólną realizację projektów opartych na innowacyjnych technologiach.
Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw tworzy platformę informacyjną i narzędzia koordynacji działań zmierzających do powstawania innowacji, rozpoznawania potrzeb przedstawicieli świata biznesu, aby zwiększać ich konkurencyjność i pomagać w aplikowaniu o środki finansowe z funduszy strukturalnych, programów ramowych i innych źródeł finansowania.
SGiPM jest największą polską regionalną organizacją samorządową, założoną w 1991 r. z inicjatywy Kazimierza Barczyka. Zrzesza obecnie blisko 100 gmin i powiatów z terenu województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i części śląskiego (obszar historycznej Małopolski). Członkiem SGiPM jest również Województwo Małopolskie. Cele Stowarzyszenia obejmują szeroko zakreślone działania na rzecz upowszechniania idei samorządności oraz rozwoju Małopolski i jej mieszkańców, w tym działania na rzecz ograniczenia niskiej emisji.
Federacja prowadzi działalność informacyjną, doradczą, szkoleniową i wydawniczą. Federacja jest organizatorem licznych spotkań przedstawicieli gmin, powiatów i województw z całego kraju, na których omawiana jest problematyka działalności samorządów lokalnych na płaszczynie prawa, ekonomii, ochrony środowiska, integracji z Unią Europejską, polityki regionalnej, przepływu informacji, pomocy społecznej, edukacji, ochrony zdrowia, turystyki i sportu, etc
Współpraca Międzynarodowa
Polish Green Building Council/ Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – organizacja pozarządowa, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.
IMA Inc (Institute of Microelectronic Applications) działa na czeskim rynku od 1992 roku i koncentruje się na opracowywaniu i oferowaniu systemów wykorzystujących identyfikację za pomocą technologii biometrycznych. IMA jest wiodącym dostawcą systemów identyfikacji dla firm oraz administracji publicznej i rządowej.
ADDSEN – firma konsultingowa specjalizująca się w zarządzaniu innowacjami, działająca w najbardziej rozwiniętym regionie Słowacji – w trójkącie pomiędzy Bratysławą (SK) , Wiedniem (AT) i Brnem (CZ). Świadczy usługi wspierające wdrażanie innowacji, zwłaszcza w obszarach SmartCities (efektywność energetyczna , energooszczędne budynki, smart grids i inteligentne opomiarowanie, elektromobilność, bezpieczeństwo i ICT). ADDSEN ma szerokie spektrum doświadczeń w realizacji ramowych projektów unijnych realizowanych przez członków zespołu ADDSEN.
Słowacki Instytut Technologii jest organizacją stworzoną przez Słowacką Akademię Nauk zaangażowanych działającą w obszarze rozwoju nowych technologii. Rolą Instytutu Technologii jest koordynacja interdyscyplinarnych projektów i wspieranie zarządzania własnością intelektualną, jak również transfer technologii do Słowackiej Akademii Nauk.
Czeski Klaster Alternatywnych źródeł energii – działa na rzecz promowania innowacyjności i konkurencyjności firm, rozwijania eko-świadomości i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Rozwija współpracę w ramach krajów grupy wyszehradzkiej V4 i inicjuje.