RSS

Aktualności

TARGI I KONFERENCJA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ InfoENERGIA - 23 – 24 luty Katowice

Zapraszamy na Targi i Konferencję Efektywności Energetycznej do Katowic. Problematyka efektywności energetycznej i ograniczenie zużycia energii w przemyśle i sektorze komunalno-bytowym jest wiodącym tematem i wyzwaniem dla miast i ich mieszkańców. Nowoczesne technologie energetyczne i poprawa efektywności energetycznej budynków są sposobem na poprawę jakości powietrza. Klaster będzie obecny na targach, zaprezentujemy nasze mobilne laboratorium wraz z wyposażeniem, a także makietę domu zeroenergetycznego oraz modele pomp ciepła.

 

Więcej informacji:

http://www.infoenergia.com.pl/

więcej

10 GRUDNIA - II DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH

Dziękujemy za udział w kolejnym Dniu Otwartym Domów Pasywnych! Znów nasz modelowy dom w Kokotowie odwiedziło wielu gości, szukających alternatywy dla tradycyjnego budownictwa, które szkodzi środowisku i przez wiele lat znacznie obciąża portfel inwestora wysokimi kosztami użytkowania. Rodzice chłonęli wiedzę o domach pasywnych, a dzieci w tym czasie oddawały się przedświątecznym zabawom twórczym i bardzo smacznym:) Kolejne spotkanie już w Nowym Roku – zapraszamy!

 

 

 

 

więcej

SZLACHETNA PACZKA W KLASTRZE

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w ramach akcji klastrowej "Szlachetna Paczka". Dzięki hojności członków klastra udało się zebrać ogromną ilość odzieży, żywności, słodyczy i prezentów dla dzieci z potrzebującej rodziny. Największym problemem do natychmiastowego rozwiązania był kompletny brak ogrzewania, dzięki Wam udało nam się zebrać środki na system pozwalający utrzymać w domu komfortową temperaturę i pomóc rodzinie przetrwać zimę. Szczególne podziękowania dla pracowników Thessla Green Sp. z o.o. oraz Pana Dariusza Michalaka z firmy MICHDAR, który zobowiązał się nieodpłatnie wykonać całą instalację. Jesteście wspaniali, dziękujemy!

 

więcej

10 GRUDNIA 2016 – DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH (godz. 10:00 – 15:00)

Kolejne spotkanie z domami pasywnymi już wkrótce! Do naszego pasywnego domu modelowego w Kokotowie zapraszamy wszystkich świadomych inwestorów, poszukującymi dostępnych cenowo domów w najwyższym standardzie energetycznym. Dom pasywny łączy w optymalny sposób ekonomię i ekologię  - mniej szkodzimy sobie i środowisku. Budynek pasywny jest zeroemisyjny i gwarantuje użytkownikom czyste, świeże, wolne od zanieczyszczeń powietrze i zdrowy mikroklimat wewnętrzny. Potrzebę jakościowego  powietrza odczuwamy szczególnie teraz w sezonie grzewczym, czasem wieczorem strach wyjść z domu i wziąć głęboki oddech....Nie mamy większego wpływu na jakość powietrza zewnętrznego, ale na to czym oddychamy w budynku - jak najbardziej!
ZAPRASZAMY 1O GRUDNIA DO KOKOTOWA! Rodziny z dziećmi mile widziane, nie zabraknie wiedzy merytorycznych, konsultacji z ekspertami, jak również zabaw dla dzieci pachnących świętami!

 

więcej

27 – 29 listopada 2016 - WIZYTA STUDYJNA PRZEDSTAWICIELI KLASTRA W FINLANDII

W dniach 27-29 listopada mieliśmy okazję brać udział w kolejnym spotkaniu z naszymi partnerami z krajów Skandynawskich. Tym razem odwiedziliśmy Finlandię, a dokładnie region słynny z zielonych technologii czyli Lappeenranta, gdzie 80% energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Podczas 3-dniowego spotkania pracowaliśmy nad wspólnym projektem międzynarodowym składanym w ramach programu InterREG Balic Sea Region. Udało się odwiedzić przy okazji kilka bardzo inspirujących miejsc, które pokazują jak kompleksowo wdrażać zrównoważony rozwój w całym regionie. Jak się uczyć, to od najlepszych! Mamy nadzieję już wkrótce przenieść najlepsze sprawdzone na zachodzie schematy poprawy efektywności energetycznej na nasz rodzimy grunt.

 

więcej

ZMIANA DATY SPOTKANIA INFORMACYJNEGO W KRZESZOWICACH

Uwaga! Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Krzeszowic dotyczące wysoko energooszczędnego budownictwa jednorodzinnego odbędzie się 8 grudnia. W imieniu Klastra oraz Burmistrza Krzeszowic zapraszamy serdecznie!

 

więcej

Zaproszenie na spotkanie informacyjne o domach pasywnych 1 grudnia Krzeszowice

Klaster zainicjował kolejne spotkanie z domami pasywnymi dla mieszkańców Małopolski! Tym razem spotykamy się ze świadomymi mieszkańcami Krzeszowic, poszukującymi zdrowych, dostępnych cenowo domów w standardzie pasywnym. Potrzebę zdrowego świeżego powietrza odczuwamy szczególnie teraz w sezonie grzewczym, czasem wieczorem strach wyjść z domu i wziąć głęboki oddech....Nie mamy większego wpływu na jakość powietrza zewnętrznego, ale na to czym oddychamy w budynku - jak najbardziej!
ZAPRASZAMY 1 GRUDNIA DO KRZESZOWIC!

 

więcej

15.11.2016 - Ruszyła antysmogowa kampania Małopolski „DYMEM Z PIECA ZABIJASZ”

Billboardy, plakaty, spoty informacyjne w telewizji i radiu – to elementy kampanii "Dymem z pieca zabijasz", którą w Krakowie zainaugurowało województwo małopolskie. Akcja ma uświadamiać Małopolanom, że ich decyzje mają wpływ na zdrowie i życie wielu osób. Podmioty zaangażowane w klaster mają świadomość, że czym palimy, tym oddychamy, dlatego po prostu „robimy swoje” -  uświadamiamy jak skutecznie i mądrze termomodernizować oraz jak budować zeroemisyjne budynki pasywne w cenie tradycyjnych. Naprawdę mamy wybór!

 

Foto: Shutterstock

Więcej informacji na:

http://krakow.pl/aktualnosci/205256,29,komunikat,_dymem_z_pieca_zabijasz__-_nowa_kampania_antysmogowa_malopolski.html

 

więcej

SEMINARIUM KLASTRA 15.11.2016 – Skuteczna termomodernizacja i wysokoenergooszczędne budynki użyteczności publicznej

Kolejne seminarium z zakresu budynków wysokoenergooszczędnych i skutecznej termomodernizacji już za nami! Klaster przeszkolił dziś kolejną grupę świadomych inwestorów poszukujących kompleksowej wiedzy i doświadczenia w działaniach na rzecz efektywności energetycznej w budownictwie. Klaster reprezentowali wykładowcy z Instytutu Doradztwa, audytorzy z firmy Wieliterm, tajniki budynków pasywnych zdradzili architekci z Architektury Pasywnej, a o zaletach wentylacji mechanicznej opowiedział prezes Thessla Green (producent nowoczesnych rekuperatorów). Dziękujemy uczestnikom seminarium za owocną dyskusję i zapraszamy do współpracy!

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...