RSS

Aktualności

23-25.03.2018 – KLASTER NA TARGACH BUDOWLANYCH W BIELSKU-BIAŁEJ

Aktywności targowej klastra ciąg dalszy...Podczas targów budowlanych w Bielsku-Białej Klaster ZI promował inteligentne rozwiązania w budownictwie - tym razem reprezentowała nas firma Smart Housing, a o dobry klimat na targach i na stoisku zadbał nasz członek Pan Tomasz Zubilewicz.

 

więcej

20 – 22.03.2018 FIRMY Z KLASTRA WSPÓŁORGANIZATORAMI KONFERENCJI „Glina w obiektach zabytkowych - ochrona i konserwacja

Nasi członkowie Nowoczesne Budownictwo Naturalne Sebastian Szarszewski oraz VestaEco jako współorganizatorzy promowali naturalne materiały wykończeniowej podczas konferencji "Glina w obiektach zabytkowych - ochrona i konserwacja" zorganizowanej w Malborku. Oprócz innowacji w budownictwie cała Europa obserwuje silny trend powrotu do natury. Jak wpłynąć na konserwatorów zabytków aby w procesach konserwatorskich stosowali tradycyjne metody i materiały? Jak odtworzyć ginące zawody? Jak rozpowszechnić wiedzę o powrocie do rodzimych technologii konserwacji budownictwa z udziałem gliny? Między innymi tej problematyce była poświęcona organizowana przez naszych członków Konferencja.

 

więcej

20-23.03.2018 WSPÓLNE STOISKO KLASTRA NA TARGACH InterBuildExpo Kijów 2018

W ramach projektu internacjonalizacji Klastra zorganizowaliśmy dla nszych firm wspólne stoisko Klastra na targach InterBuildExpo 2018 w Kijowie. W targach wzięło udział 5 naszych członków w charakterze wystawcy: Intuseal, GórStal, Quest40, Thessla Green oraz Cluster Management. Kolejne wspólne przedsięwzięcia już niebawem!

 

 

 

więcej

26-28.02.2018 WYJAZD STUDYJNY do Norwegii

W dniach 26-28.02.2018  polscy partnerzy projektu międzynarodowego Effect4Buildings w ramach klastra brali udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Nasz norweski partner zaprosił cały zespół projektowy m.in. w celu prezentacji rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej wypracowanych w regionie Hedmark. Oprócz warsztatów projektowych mieliśmy okazję podziwiać ekologiczną spalarnię śmieci, termomodernizowane obiekty użyteczności publicznej, a także najwyższy na świecie budynek oparty na konstrukcji w 100% drewnianej (18 pięter).

 

 

 

 

 

więcej

15.02.2018 Międzynarodowe spotkanie klastrów

W dniu 15 lutego  w naszej siedzibie gościliśmy na spotkaniu klastry z Grecji, Hiszpanii i Włoch w ramach warsztatów zorganizowanych przez Klaster Lifescience. Warsztaty poświęcone były poszukiwania inspiracji i dobrych praktyk w zakresie doskonalenia zarządzania klastrami. Warto się spotykać, warto się ciągle doskonalić…

 

 

więcej

05.02.2018 – ŚWIAT OZE o technologiach firm z klastra

Portal swiatoze.pl pisze o rozwiązaniach stosowanych w ramach klastra m.in. przez firmę EKOFIBER KRAKÓW. O szczegółach opowiada Pan Jacek KRAJ w wywiadzie pod intrygującym tytułem „Ociepl dom makulaturą”. Granulaty celulozowe to doskonałe rozwiązania stosowane w nowych oraz termomodernizowanych budynkach.

http://swiatoze.pl/ociepl-dom-makulatura/

 

 

więcej

TARGI BUDMA 2018 – udział firm z klastra w targach BUDMA

W dniach 30.01 – 02.02.3018 nasi członkowie brali udział w największych targach budowlanych w Polsce BUDMA 2018.  Z ramienia klastra w targach brało udział 4 firmy:

  • SMAY Sp. z o.o. (systemy wentylacyjne i ochrona przeciwpożarowa)
  • Izodom 200 Polska Sp. z o.o. (systemowe elementy budownictwa pasywnego  i energooszczędnego)
  • Vestaeco Composites Sp. z o.o. (płyty izolacyjne z włókien roślinnych i sypka celuloza do ociepleń)
  • Architektura Pasywna na stoisku Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego (pracownia projektowa, certyfikacja budynków pasywnych)


Firmy z klastra oprócz własnych stoisk miały okazję do prezentacji własnych rozwiązań i technologii podczas konferencji targowych. W przyszłym roku na targach BUDMA 2019 planujemy wspólne stoisko naszego Klastra dla firm uczestniczących w projekcie internacjonalizacja.

 

więcej

26.01.2018 III KRAKOWSKI KARNAWAŁOWY BAL KLASTROWY

W dniu 10.02.2018 odbędzie się kolejny III KRAKOWSKI KARNAWAŁOWY BAL KLASTROWY. Zapraszamy jak co roku naszych klastrowiczów i polecamy udział w wydarzeniu!

więcej

23-24.11.2017 Międzynarodowa konferencja "Clusters in the Visegrad Group - Challenges of the Future”

W dniach 23-24.11.2017  Klaster Zrównoważona Infrastruktura uczestniczył w międzynarodowej konferencji "Clusters in the Visegrad Group - Challenges of the Future". Wydarzenie, było okazją do stworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń osób zaangażowanych w działalność klastrów w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4). Przy okazji konferencji odbyło się spotkanie koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych z przedstawicielem PARP - liczymy na to, że przeprowadzone rozmowy przyniosą wkrótce mierzalne efekty w postaci szerszego wsparcia KKK. Organizatorom dziękujemy za cenną inicjatywę i zaproszenie!

 

 

 

 

 

więcej

13 – 14.11.2017 Central European Energy Forum – Energy CEE 2017

Zapraszamy do udziału w konferencji Central European Energy Forum – Energy CEE 2017 w dniach 13-14.11.2017 w Krakowie! Firmy z naszego klastra współtworzą konferencję, polecamy udział! Będzie to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie dedykowane branży energetycznej, które umożliwi spotkanie środowiska praktyków i naukowców związanych z szeroko rozumianym Rozwojem Zrównoważonym w Małopolsce. To dwudniowe spotkanie stworzy możliwość prezentacji przez czołowych ekspertów w dziedzinie geotermii, fotowoltaiki i szeroko pojętego Zrównoważonego Rozwoju najnowszych osiągnięć, wyników badań, prac rozwojowych oraz projektów związanych z branżą energetyczną. Ponadto stworzy możliwość wymiany gospodarczej i naukowej pozwalającej nawiązać kontakty handlowe oraz poznania swoich potrzeb i potencjału umożliwiających dalszą współpracę w ramach branży Energii Zrównoważonej w Małopolsce, w szczególności w zakresie fotowoltaiki, geotermii i poprawy efektywności energetycznej. Klaster ZI jest partnerem wydarzenia.

http://energy-forum.eu/

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...