RSS

Aktualności

Kongres budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków - 21.10.2016 Warszawa

Zapraszamy serdecznie na II edycję Kongresu budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków, która odbędzie się 21 października 2016 roku w Warszawie podczas 6-tych Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej „RENEXPO Poland 2016”. Klaster objął wydarzenie patronatem, polecamy Państwu udział zarówno w kongresie, jak i w pozostałych wydarzeniach targowych w ramach  RENEXPO.

 

http://oze.city-brand.pl/wydarzenia/kongres-budownictwa-energooszczednego-i-certyfikacji-budynkow-ii-edycja/

więcej

IV Międzynarodowa Konferencja Klastrów – 19-20.09.2016 Warszawa

Polecamy Państwa uwadze jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń integrujących środowiska klastrowe, które odbędzie się tym razem w Warszawie. To już czwarta edycja międzynarodowej konferencji, zeszłoroczne spotkanie klastrów w Kopenhadze zaowocowało dla naszego klastra wieloma bardzo cennymi kontaktami i partnerstwami, a także wspólnie realizowanymi i przygotowywanymi projektami międzynarodowymi.

 

http://www.clustercollaboration.eu/event-calendar/4th-bsr-stars-cluster-cluster-conference-and-matchmaking
https://www.b2match.eu/cluster-matchmaking-2016

 

więcej

Informacja o złożonym wniosku w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15.07.2016 złożyliśmy skutecznie i terminowo kompletny wniosek w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego. W obecnej fazie rozwoju nasz Klaster spełnia wszystkie wymogi formalne i merytoryczne, mamy nadzieję na otrzymanie certyfikatu KKK i dołączenia do prestiżowego grona najskuteczniejszych i najbardziej aktywnych klastrów w Polsce! Bardzo dziękuję naszym członkom za współpracę przy zbieraniu danych do wniosku.

więcej

DOBRE KLIMATY – kolejny materiał filmowy Tomasza Zubilewicza nt. członków Klastra Zrównoważona Infrastruktura

Polecamy kolejne materiały filmowe Tomasza Zubilewicza przygotowane w ramach cyklu DOBRE KLIMATY, prezentujące innowacyjną technologię termoizolacji granulatem celulozowym firmy EKOFIBER. Materiał to kolejny efekt współpracy członków naszego Klastra. Zapraszamy do oglądania!

 

Realizacja Ekofiber-Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=siFPCTIu0aU

Fabryka Nordiska Ekofiber Polska
https://www.youtube.com/watch?v=eZqC-d2Kizk&feature=share

więcej

27.06.2016 – warsztaty „Termomodernizacja w praktyce”

W ramach cyklu spotkań dla samorządowców Klaster zorganizował kolejne warsztaty poświęcone skutecznej i efektywnej termomodernizacji. Podczas spotkania w dniu 27 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa omówiono wybrane aspekty termomodernizacji budynków, szczególnie istotne dla osiągnięcia zakładanego efektu energetycznego. Warsztaty skierowane były do pracowników Urzędu Miasta Krakowa oraz Miejskich Jednostek Organizacyjnych i Wykonawczych realizujących przedsięwzięcia termo-modernizacyjne, w szczególności w ramach zadań finansowanych z funduszy europejskich ujętych w ZIT. Ze względu na warsztatowy, bardzo praktyczny  charakter spotkania zaprosiliśmy osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Prowadzący spotkanie i biorący udział w konsultacjach indywidualnych to architekci oraz inżynierowie branżowi działający w ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura.

 

więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 13.06.2016 – 17.06.2016

Poszanowanie energii oraz alternatywne metody jej wytwarzania będą tematem wydarzeń organizowanych w całej Europie od połowy czerwca. Inicjatorem kampanii jest Komisja Europejska.

W trakcie inicjatyw organizowanych w całej Europe prezentowane są najlepsze praktyki związane z efektywności energetyczną. Przedsiębiorcy, samorządowcy i wszyscy inni chętni mają okazję poznać nowe pomysły na ograniczanie zużycia oraz zawrzeć partnerstwa, dzięki którym Unii łatwiej będzie osiągnąć wyznaczone cele energetyczne i klimatyczne.

W 2016 r. w Brukseli Tydzień Zrównoważonej Energii potrwa od 13 do 17 czerwca, jednak w całej Europie różnego rodzaju działania realizowane będą aż do końca miesiąca – w szkołach, stowarzyszeniach, przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Najważniejszym momentem kampanii jest wręczenie nagród Sustainable Energy Europe Awards dla najlepszych projektów ograniczających zużycie energii, zrealizowanych w ciągu ostatniego roku.

 

więcej

SEMINARIUM „PASYWNE BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ” 10 czerwca 2016

W dniu 10 czerwca w ramach Klastra zorganizowaliśmy kolejne seminarium poświęcone pasywnym budynkom użyteczności publicznej. Po raz kolejny członkowie Klastra zaprezentowali możliwości technologiczne i modele finansowe pozwalające na realizację budynków użyteczności publicznej w standardzie pasywnym w cenie zbliżonej do budynków standardowych.  Koszty można dodatkowo obniżyć poprzez pozyskanie dofinansowania z programu LEMUR. Województwo łódzkie dysponuje szczególnie ciekawym instrumentem wsparcia dla inwestorów publicznych, w RPO w ramach poddziałania 4.3.2 można otrzymać nawet 85% dofinansowania. Seminarium zakończyła wizyta studyjna w budynkach zeroenergetycznych w Kokotowie oraz pasywnych obiektach gminy Słomniki. Mamy nadzieję, że dzięki promocji budynków pasywnych zrealizowanych w Małopolsce w innych regionach pojawią się tego typu inwestycje -  racjonalne finansowo, komfortowe w użytkowaniu i proekologiczne.

 

 

 

 

więcej

2 czerwca 2016 - Powołanie Fundacji „Forum Klastrów Małopolski”

W ramach dotychczasowej działalności „Forum Klastrów Małopolski”, powstała inicjatywa założenia Fundacji o nazwie: „Forum Klastrów Małopolski”. Dotychczasowe doświadczenie członków wskazuje, iż działalność forum może zostać wzmocniona dzięki utworzeniu Fundacji, która dzięki określonym celom oraz  potencjałowi, będzie mieć istotny wpływ na ruch i kształt aktywnie działających klastrów w województwie małopolskim oraz zwiększy oddziaływanie klastrów na gospodarkę regionu. W dniu 2 Czerwca 2016 r. w  Laboratorium Automatyki Budynkowej, Klastra Inteligentnego Budownictwa w Małopolsce, odbyło się spotkanie członków Forum Klastrów Małopolski. Podpisane zostało porozumienie pomiędzy zainteresowanymi inicjatywą stronami, które zamierzają powołać Fundację „Forum Klastrów Małopolski”. Nowa jednostka organizacyjna sformalizuje pracę działającej sieci współpracy, będzie reprezentować  obecnych członków Fundacji, ale jest też otwarta na wszystkie klastry działające i pragnące działać w regionie małopolskim. Porozumienie zostało podpisane m.in. przez Klaster Zrównoważona Infrastruktur.

 

 

 

więcej

DNI OTWARTE ZST w Tarnowie

W dniach 1-2 czerwca przedstawiciele Klastra wzięli udział w prezentacjach w ramach dni otwartych Zespołu Szkół Technicznych działający przy Zakładach Azotowych w Tarnowie. Zaproszono nas do zaprezentowania naszych budynków pasywnych oraz instalacji OZE, w szczególności możliwości technologii opartych na systemach fotowoltaicznych. Uczestnicy dni otwartych  mieli również okazję do obejrzenia naszego mobilnego laboratorium, a także pooglądania nowoczesnego sprzętu do diagnostyki energetycznej budynków. W dniach otwartych uczestniczyły władze miasta oraz Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie, do których należy szkoła.

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...