RSS

Aktualności

III DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH – 18.02.2017

Zapraszamy na kolejne spotkanie z domami pasywnymi, tym razem pod hasłem MIESZKAJ BEZ SMOGU. Nie mamy większego wpływu na jakość powietrza w regionie, ale na to czym oddychamy - jak najbardziej. Zaprezentujemy rozsądną cenowo alternatywę dla tradycyjnego budownictwa - dom pasywny z polskich komponentów, w tradycyjnej murowanej technologii, zapewniający zdrowy mikroklimat wewnętrzny, czyste świeże powietrze oraz komfort termiczny przez cały rok! Zapraszamy wszystkich świadomych inwestorów oraz tych, którzy po prostu chcą poznać przyjazne i zdrowe technologie w budownictwie. Dzień otwarty odbędzie się w pokazowym domu pasywnym klastra w Kokotowie k. Krakowa – szczegóły na https://www.facebook.com/domplusdomypasywne/

 

więcej

II Krakowski Klastrowy Bal Karnawałowy - 25.02.2017

W imieniu organizatora – Forum Klastrów Małopolski – zapraszam serdecznie na II edycję balu środowisk klastrowych.  Miejscem uroczystości jest w tym roku kompleks sal konferencyjnych na III piętrze Centrum Kongresowego ICE Kraków, przy ul. M. Konopnickiej 17, który jest idealną przestrzenią, zarówno widokową, do podziwiania Zamku Królewskiego na Wawelu, jak i taneczną.  Tegoroczny Bal odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, tj. 25 lutego 2017r. – szczegóły na http://forumklastrow.pl/index.php/aktualnosci

 

 

więcej

8-9.02.2017 VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej w ramach targów BUDMA już wkrótce!

Zapraszamy do Poznania w dniach 08 – 09 luty 2017 r! Pierwszy dzień konferencji jest zdominowany przez członków naszego klastra - architektów z pracowni Architektura Pasywna Panów Marcina Stelmacha i Tomasza Pyszczka, którzy w kilku prezentacjach przedstawią koncepcję i najciekawsze realizacje budynków pasywnych w Polsce. Nie zabraknie również przedstawicieli naszego kolejnego członka - gminy Słominki, która jest pionierem budownictwa pasywnego i posiada już cztery funkcjonujące budynki pasywne użyteczności publicznej. Nie zabraknie również części poświęconej domom pasywnym omówionym na przykładzie pakietu NATURALNY DOM PLUS. Spotkanie gromadzi szerokie grono ekspertów z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu budownictwa pasywnego, przedstawiciele Klastra są stałym punktem tego wydarzenia. Polecamy udział!

http://www.forumbudownictwapasywnego.pl/program

więcej

23.01.2017 Współpraca z Krajowymi Klastrami Kluczowymi

Zapraszamy na trzecie spotkanie pt. IATI Monday Business Meeting poświęcone tematyce współpracy z Małopolskimi Krajowymi Klastrami Kluczowymi, które odbędzie się w dniu 23.01.2017 r. w sali konferencyjnej AGH w godz. 12:00 – 15:00

http://iati.pl/iati-monday-business-meeting-wspolpraca-z-krajowymi-klastrami-kluczowymi/

więcej

ALARMUJĄCE DANE NT. JAKOŚCI POWIETRZA

Rybnik z powodu smogu zawiesił w dniu 10 stycznia zajęcia w szkołach i przedszkolach!!!! Normy stężenia pyłów zawieszonych PM10 zostały przekroczone ponad 30krotnie, nie wymaga to chyba żadnego komentarza....
Alarmujące dane idą w eter, a Polska znów jest na ustach świata  W grudniu podkrakowska Skała wzbudziła międzynarodowe zainteresowanie i pobiła poziomem zanieczyszczenia Pekin.
Klaster od wielu lat promuje efektywne energetycznie rozwiązania, budownictwo pasywne nie oznacza postawy biernej - wręcz przeciwnie. Już dziś zapraszamy na kolejny dzień otwarty Domów Pasywnych w dniu 18 lutego, tym razem pod hasłem MIESZKAJ BEZ SMOGU! Informacje już wkrótce!

 

http://smoglab.pl/rybnik-z-powodu-smogu-zawiesza-zajecia-w-szkolach-i-przedszkolach/#comment-101

więcej

TARGI I KONFERENCJA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ InfoENERGIA - 23 – 24 luty Katowice

Zapraszamy na Targi i Konferencję Efektywności Energetycznej do Katowic. Problematyka efektywności energetycznej i ograniczenie zużycia energii w przemyśle i sektorze komunalno-bytowym jest wiodącym tematem i wyzwaniem dla miast i ich mieszkańców. Nowoczesne technologie energetyczne i poprawa efektywności energetycznej budynków są sposobem na poprawę jakości powietrza. Klaster będzie obecny na targach, zaprezentujemy nasze mobilne laboratorium wraz z wyposażeniem, a także makietę domu zeroenergetycznego oraz modele pomp ciepła.

 

Więcej informacji:

http://www.infoenergia.com.pl/

więcej

10 GRUDNIA - II DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH

Dziękujemy za udział w kolejnym Dniu Otwartym Domów Pasywnych! Znów nasz modelowy dom w Kokotowie odwiedziło wielu gości, szukających alternatywy dla tradycyjnego budownictwa, które szkodzi środowisku i przez wiele lat znacznie obciąża portfel inwestora wysokimi kosztami użytkowania. Rodzice chłonęli wiedzę o domach pasywnych, a dzieci w tym czasie oddawały się przedświątecznym zabawom twórczym i bardzo smacznym:) Kolejne spotkanie już w Nowym Roku – zapraszamy!

 

 

 

 

więcej

SZLACHETNA PACZKA W KLASTRZE

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w ramach akcji klastrowej "Szlachetna Paczka". Dzięki hojności członków klastra udało się zebrać ogromną ilość odzieży, żywności, słodyczy i prezentów dla dzieci z potrzebującej rodziny. Największym problemem do natychmiastowego rozwiązania był kompletny brak ogrzewania, dzięki Wam udało nam się zebrać środki na system pozwalający utrzymać w domu komfortową temperaturę i pomóc rodzinie przetrwać zimę. Szczególne podziękowania dla pracowników Thessla Green Sp. z o.o. oraz Pana Dariusza Michalaka z firmy MICHDAR, który zobowiązał się nieodpłatnie wykonać całą instalację. Jesteście wspaniali, dziękujemy!

 

więcej

10 GRUDNIA 2016 – DZIEŃ OTWARTY DOMÓW PASYWNYCH (godz. 10:00 – 15:00)

Kolejne spotkanie z domami pasywnymi już wkrótce! Do naszego pasywnego domu modelowego w Kokotowie zapraszamy wszystkich świadomych inwestorów, poszukującymi dostępnych cenowo domów w najwyższym standardzie energetycznym. Dom pasywny łączy w optymalny sposób ekonomię i ekologię  - mniej szkodzimy sobie i środowisku. Budynek pasywny jest zeroemisyjny i gwarantuje użytkownikom czyste, świeże, wolne od zanieczyszczeń powietrze i zdrowy mikroklimat wewnętrzny. Potrzebę jakościowego  powietrza odczuwamy szczególnie teraz w sezonie grzewczym, czasem wieczorem strach wyjść z domu i wziąć głęboki oddech....Nie mamy większego wpływu na jakość powietrza zewnętrznego, ale na to czym oddychamy w budynku - jak najbardziej!
ZAPRASZAMY 1O GRUDNIA DO KOKOTOWA! Rodziny z dziećmi mile widziane, nie zabraknie wiedzy merytorycznych, konsultacji z ekspertami, jak również zabaw dla dzieci pachnących świętami!

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...