Członkowie

Koordynator Klastra

 

 

Instytut Doradztwa sp. z o.o.

instytut@instytutdoradztwa.com

Instytut Doradztwa Sp. z o.o. to ogólnopolski ośrodek szkoleniowo-doradczy  specjalizujący się w branży OZE i promowaniu technologii inteligentnego budownictwa niskoenergetycznego.Instytut Doradztwa oferuje przede wszystkim szkolenia z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii przy wsparciu utworzonego przez nas Centrum Transferu Technologii oraz usługi związane z szeroko pojętą optymalizacją zużycia energii w tym m.in: termomodernizacja, audyty i doradztwo energetyczne,  poprawa efektywności energetycznej.

 

Członkowie klastra

 

 

 

ABB

ABB jest globalnym liderem technologii energetyki i automatyki. Siedziba spółki mieści się w Zurychu w Szwajcarii. ABB zatrudnia 150,000 pracowników w ok. 100 krajach. Historia firmy sięga ponad 120 lat. Swój sukces spółka zawdzięcza m.in. dużemu naciskowi na badania i rozwój – ABB posiada siedem centrów badawczych na świecie. Efektem badań jest długa lista innowacyjnych rozwiązań. Wiele technologii gwarantujących rozwój dzisiejszego społeczeństwa, od przesyłu energii w technologii prądu stałego po rewolucyjne napędy dla okrętów, były rozwijane lub komercjalizowane właśnie przez ABB. Dziś, spółka jest największym dostawcą silników i napędów przemysłowych, generatorów dla farm wiatrowych oraz komponentów dla sieci energetycznych.

 

Akademia Górniczo-Hutnicza

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Na Wydziale EAIiIB najsilniejszą reprezentację mają nauki ścisłe powiązane w niektórych obszarach z naukami przyrodniczymi. Mocny związek nauk ścisłych i podstawowych z zastosowaniami praktycznymi pozwala na innowacyjność w obszarze nauk technicznych i przyrodniczych oraz jest bardzo silnie zaakcentowany we wszystkich dziedzinach nauk technicznych uprawianych na Wydziale: Elektrotechnice, Automatyce i Robotyce, Elektronice, Informatyce oraz Biocybernetyce i Inżynierii Biomedycznej.

 

 

 

 

Alusystem

Alu system jest producentem najwyższej jakości aluminiowej stolarki otworowej, w szerokiej gamie oferowanych produktów znajdują się okna, fasady, drzwi wejściowe, drzwi przesuwne, ogrody zimowe, refleksole.  Alu System bierze udział w tworzeniu technologii budowlanych okien, drzwi oraz fasad, stosowanych w budownictwie pasywnym, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i  w budynkach użyteczności publicznej. Firma oferuje produkty aluminiowej stolarki otworowej o specyficznych własnościach ognioodpornych i pasywnych.

 

 

AMT – Projekt Sp. z o.o.

AMT-Projekt Sp. z o.o. to firma zajmująca się projektowaniem instalacji sanitarnych wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i klimatyzacji, instalacji centralnego ogrzewania. Specjalizujemy się w projektowaniu instalacji w budynkach pasywnych z wykorzystaniem pomp ciepła i kolektorów słonecznych oraz najnowszych technik sterowania pracą urządzeń grzewczych. Dodatkowo przeprowadzamy badania termowizyjne, prowadzimy profesjonalne doradztwo energetyczne oraz wystawiamy certyfikaty energetyczne.

 

 

Amtest Group

Amtest Group specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do produkcji elektroniki:  sprzedaży, instalacjach i szkoleniach  w zakresie montażu powierzchniowego SMT i przewlekanego THT. Oferujemy m.in. sitodrukarki, automaty montażowe, piece lutownicze, systemy inspekcji wizyjnej, systemy laserowe do znakowania i depanelizacji płytek PCB, komory klimatyczne, materiały eksploatacyjne. Firma posiada certyfikowanych trenerów IPC, oferując również szkolenia w zakresie normy ogólnej IPC-610. Działamy w oparciu o system zarządzania jakością wg PN-EN ISO 9001:2009

 

 

Architektura Pasywna s.c.

ARCHITEKTURA PASYWNA jest pracownią projektowo-wdrożeniową specjalizującą się w projektowaniu wysokoenergooszczędnych, pasywnych i zeroenergetycznych budynków ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień bioklimatycznych.Działalność spółki jest skoncentrowana na budynkach użyteczności publicznej dedykowanych dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych.

W naszej działalności szczególną uwagę przykładamy do promocji i wdrożenia polskich komponentów dla budownictwa pasywnego.

 

Ariadna sp. z o.o.

Oferujemy usługi w zakresie automatyki i informatyki: aplikacje mobilne – nasza specjalność to przewodniki mobilne, systemy dedykowane dopasowane do potrzeb, urządzenia – koncepcja, projekt, wykonanie.

 

Bevendi Investments T. Widerski Sp. K.

Bevendi Consulting oraz Bevendi Investments – zarządzanie i administrowanie nieruchomościami, naszą ofertę wzbogacają również usługi z zakresu  obsługi inwestycji tzw. zastępstwa inwestorskiego. Pomagamy naszym klientom w zaplanowaniu, zorganizowaniu i prowadzeniu inwestycji budowlanych. Zapewniamy naszym klientom pełną obsługę prawną i księgową powierzonej nieruchomości.

 

 

BinOp

Specjalizujemy się w tworzeniu aplikacji internetowych oraz kontroli jakości oprogramowania. Naszymi najważniejszymi atutami są wiedza, umiejętności oraz doświadczenie zespołu. Jesteśmy laureatami konkursu Unii Europejskiej na najbardziej innowacyjne technologie. Nasi klienci to głownie duże firmy z branży telekomunikacyjnej oraz technologii informatycznych takie jak Nokia i Google. Ze wszystkimi staramy się rozwijać długą i owocną współpracę.

 

 

Budownictwo Energooszczędne i Pasywne - BEiP

Firma oferuje usługi nadzoru budowlanego ( inspektor nadzoru), kosztorysowanie, organizowanie i przygotowanie budowy, pomiary i diagnostykę z wykorzystaniem sprzętu klastra (termowizja, szczelność budynków, wilgotność, mikroklimat pomieszczeń etc.) . Udział w pracach w zakresie realizacji budynków energooszczędnych i pasywnych, jak również renowacji i termomodernizacji istniejących budynków  

 

Bramax

 

Brilliant Module Sp. z o.o.

Firma Brilliant Module (marka Diamond Module) zajmuje się kompleksowym projektowaniem i wykonawstwem obiektów w konstrukcji modułowej. Dostarczamy budynki gotowe do wejścia - “pod klucz” - dopracowane w każdym detalu. Dbamy o dostosowanie się do wszystkich międzynarodowych i lokalnych standardów. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania i najnowsze technologie. Wprowadzone przez nas badania i rozwiązania technologiczne sprawiają, że ​​nasze produkty wyjątkowo energooszczędne i przyjazne dla środowiska

 

CAL.NET NIERUCHOMOŚCI s. c.

Zajmujemy się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, zarządzaniem i administrowaniem budynkami wspólnot mieszkaniowych, kamienic prywatnych, nieruchomości komercyjnych, ubezpieczeniami majątkowymi   oraz sporządzaniem świadectw energetycznych. Współwłaściciele posiadają licencję pośrednika nr 2095 oraz licencję zarządcy nr 11038, a także liczne certyfikaty potwierdzające posiadane kwalifikacje. Firma posiada  obowiązkowe dla pośrednika i zarządcy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości oraz  ciągłe doskonalenie posiadanych kwalifikacji jest gwarancją  naszego profesjonalizmu.

 

Centrum Funduszy Europejskich

W ramach naszej działalności oferujemy obsługę całego procesu pozyskania bezzwrotnych dotacji z różnych, dostępnych w naszym kraju programów wsparcia, zapewniając opiekę od analizy potrzeb i kreacji projektu, aż do  końcowego rozliczenia dotacji i monitorowania wskaźników. Wspieramy klientów na każdym etapie tworzenia projektów poprzez serwisy informacyjne, przydzielenie stałego opiekuna klienta, a także profesjonalne doradztwo, nawiązanie partnerstw i szkolenia. Specjalizujemy się w projektach inwestycyjnych, w szczególności branżach: ZDROWIE, INFORMATYKA, EKOLOGIA, a także w projektach naukowo-badawczych w dowolnej dziedzinie życia.

 

Cleaneria Sp. z o.o.

Jesteśmy firmą wspierającą rozwój branży profesjonalnego utrzymania czystości. Od 2007 roku wydajemy     czasopismo Firma Sprzątająca o średnim nakładzie 4000 egzemplarzy. Od 2012 roku organizujemy szkolenia i konferencje branżowe: Cleaneriada, ABC Profesjonalnego Sprzątania, Warsztaty Managera i wiele innych.

 

 

Cluster Management Sp. z o.o.

Cluster Management Sp. z o.o. zajmuje się zarządzaniem klastrami, budowaniem sieci współpracy pomiędzy biznesem, nauką, instytucjami otoczenia biznesu i samorządami, a także organizacją konferencji i wydarzeń o charakterze biznesowo-kulturalnym.

 

 

Datacomp

Firma Datacomp Sp. z o.o. jest znanym i cenionym na polskim rynku producentem i dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych. Dodatkowo oferujemy usługi drukowania i skanowania 3D. Produkty z branży budowlanej to najbardziej popularny wśród użytkowników program do kosztorysowania Zuzia i produkty bezpośrednio związane z kosztorysowaniem i współpracujące z Zuzią, jak program do przedmiarowania metriCAD 2, będący nakładką na popularne systemy CAD’owskie. W ofercie znajduje się również BIMestimate, pierwszy polski system klasy 5D oraz PDFkosztorys – konwerter kosztorysów w plikach PDF. Kolejnym produktem wartym uwagi jest Sitemaster BIM – profesjonalne rozwiązanie do inwentaryzacji obiektów budowlanych. BIM Vision to darmowa przeglądarka modeli IFC, która pozwala ona na oglądanie wirtualnych modeli budynków.

 

Dom Plus Sp. z o.o.

Dom Plus Sp. z o.o. oferuje klientom budowę jednorodzinnych domów pasywnych w technologii murowanej. Oferowana przez nas usługa funkcjonuje w systemie "zaprojektuj i wybuduj" tzn. , że odpowiadamy za cały proces budowy, od projektu, przez prace budowlane i instalacyjne do oddania kluczy inwestorowi. Budowane przez nas domy charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem kierowników budów oraz wykonawców, których połączyła jedna pasja – budownictwo pasywne.

 

 

 

Double-K Consulting

Double-K Consulting prowadzi działalność jako firma doradcza wspierająca realizację przedsięwzięć związanych z energetyka wiatrowa we wczesnych fazach inwestycji, specjalizując się w poszukiwaniu, ocenie lokalizacji, określeniu możliwości przyłączenia do sieci energetycznej oraz realizacji projektów typu green field, poprzez badania i analizy wietrzności do uzyskania stosownej dokumentacji pozwalającej na rozpoczęcie inwestycji. Double K-Consulting Sp. z o.o.  dysponuje technologią budowy budynków mieszkalnych. Posiadana technologia polega na modułowych stalowych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Istotą  rozwiązania jest  stalowy szkielet konstrukcyjny oraz specjalnie przygotowane elementy elewacji oraz wykończenia, prefabrykowane w zakładzie produkcyjnym.

 

 

ECOBEL

Firma Ecobel jest firmą rodzinną, która zajmuje się profesjonalnym wykonawstwem z zakresu instalacji pomp ciepła, klimatyzacji, ogrzewania oraz promowaniem ekologicznych i energooszczędnych źródeł  ciepła. Naszym celem jest przede  wszystkim satysfakcja inwestorów, płynąca z energooszczędnych i wydajnych źródeł ciepła. Każdego z naszych klientów traktujemy indywidualnie i z najwyższą starannością na każdym etapie współpracy. Służymy fachowym doradztwem i pomocą w całym zakresie naszej działalności.

 

Ekofiber-Kraków

Firma Budowlano- Inżynieryjna Ekofiber-Kraków jest licencjonowanym wykonawcą robót termomodernizacyjnych, remontowych i budowlanych działającą na polskim rynku nieprzerwanie od ponad 24 lat. Wykonujemy docieplenia budynków nowatorską technologią za pomocą wdmuchiwania granulatów izolacyjnych w obiektach mieszkalnych (spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, TBS, inwestorzy indywidualni) oraz użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola, internaty, urzędy, hale sportowe). Technologia ta ze względu na możliwość dotarcia do miejsc trudnodostępnych stworzyła szanse do wykonania termorenowacji budynków wybudowanych w konstrukcji ściany warstwowej oraz uzupełnienia izolacji skosów dachów, ścian kolankowych (pod regipsy, płyty OSB, MFP itp.), gdzie zastosowano wełnę mineralną w matach. Nasza firma zajmuje się również wdrażaniem nowych technologii w budownictwie oraz szeroko rozumianą energooszczędnością.

 

 

Energy Solutions Sp. z o.o.

ENERGY SOLUTIONS Sp. z o. o. to polska Firma, zajmująca się wykonywaniem usług konsultingowo – inżynieryjnych w obrębie branży instalacyjno-technologicznej oraz elektrycznej i sterowania. Oferujemy projektowanie i kompleksowe wykonawstwo instalacji elektroenergetycznych, teletechnicznych i AKPiA. Podstawowa działalność firmy obejmuje Project Management i Construction Management. Kadra techniczna naszej firmy to grupa wykwalifikowanych, doświadczonych inżynierów z branży elektrycznej, AKPiA, instalacyjno-technologicznej. Proponujemy naszym klientom realizację projektów energetycznych opartych o odnawialne, ekologiczne źródła energii.

 

Eturia Sp.z.o.o.

Eturia Sp.z.o.o. istnieje na polskim rynku od 2009 roku. Świadczymy kompleksowe usługi szkoleniowe, zarówno kursy komercyjne jak i dofinansowane warsztaty praktyczne. Nasze szkolenia adresujemy głównie do firm oraz klientów indywidualnych pragnących poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie instalacji OZE, obsługi programów komputerowych a także drukowania, skanowania i modelowania w technologii 3D. Z uwagi na fakt, iż zasadniczy obszar tematyczny działalności szkoleniowej firmy Eturia Sp. zo.o stanowią szkolenia tzw. twarde czyli komputerowe i techniczne, najczęściej wykorzystywane metody nauczania to  warsztaty i ćwiczenia praktyczne wykonywane w grupach. Firma posiada własny centrum szkoleniowe w Suchorabie k. Krakowa.

 

Eurocolor

Firma z Pyskowic pod Gliwicami, która w ciągu niecałych dwudziestu lat istnienia przebiła się do ścisłej czołówki polskich producentów stolarki otworowej. W swojej ofercie EUROCOLOR posiada niezwykle szeroką gamę rozwiązań okiennych na bazie PVC, aluminium oraz ultranowoczesnego tworzywa RAU-FIPRO® (następca PVC), drzwi zarówno podnośno-przesuwnych, jak również tarasowych oraz wejściowych. Atrakcyjnym dodatkiem są rolety, które z resztą asortymentu tworzą nowoczesne oraz designerskie połączenia. EUROCOLOR w swej strategii stawia na energooszczędność i komfort. Nie czekając na innych producentów firma kreuje trendy rynkowe stosowane w budynkach pasywnych. Przyszłość budownictwa leży właśnie w budownictwie zero energetycznym. Oferta firmy skierowana jest do klientów poszukujących produktu wysokiej  jakości, który wpasuje się w filozofie zaawansowanych technologii.

 

F.H.U. Doradztwo Techniczne Marek Masłowski

 

Galicja Tomaszek

Firma Galicja Tomaszek jest ogólnopolską hurtownią sprzętu AGD,  z dwudziestoletnią tradycją. W chwili obecnej oprócz centrali w Łańcucie posiada oddziały w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Firma stawia na kompleksowe i nowoczesne rozwiązania, w ramach zrównoważonego rozwoju promując inteligentne AGD jako wyposażenie energooszczędnych budynków.

 

 

PPUH Geco sp. z o.o.

 

  

iBros Technic

Dostarczamy układy i rozwiązania sterujące i pomiarowe, zarówno typowe jak i nietypowe, do automatyki budynków, systemów HVAC oraz różnych gałęzi przemysłu. Wspieramy w przygotowaniu zestawów automatyki, doborze urządzeń, szaf sterowniczych oraz urządzeń pomiarowych przenośnych.  Oferujemy mierniki przenośne do pomiarów parametrów fizycznych i chemicznych w sektorze HVAC oraz kamery termowizyjne (kamery na podczerwień) - specjalizacja kamery termowizyjne dla budownictwa.

 

IDEATON Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w budowie prototypów maszyn i urządzeń oraz automatyzacji procesów produkcyjnych. Do naszych specjalności należą także programowanie sterowników maszyn i szybkie prototypowanie metodą druku 3D. Zajmujemy się również projektowaniem i modyfikacją małych siłowni wiatrowych oraz programowaniem przemysłowym.

 

INSTAL-TECH

Firma INSTAL-TECH powstała w 1996 r. Specjalizujemy się w technologiach opartych na pompach ciepła i są one naszym sztandarowym produktem, jednak wychodząc na przeciw zróżnicowanym oczekiwaniom  naszych klientów w swojej ofercie posiadamy również rozwiązania oparte na rekuperatorach, ogniwach foto wolta i kolektorach słonecznych oraz kotłach kondensacyjnych i spalających biomasę w postaci peletu i drewna. Proponujemy rozwiązania od projektu przez wykonanie instalacji wraz z obsługa serwisową w okresie gwarancji i po jej zakończeniu

 

Instytut AUREA LIBERTAS

Instytut Aurea Libertas stanowi niezależny ośrodek zajmujący się edukacją obywatelską non-profit, zorientowaną na aktywizację oddolnych inicjatyw i promocję postaw republikańskich. Fundacja prowadzi także programy badawcze w zakresie nauk społecznych i humanistycznych, służące poszerzeniu wiedzy społeczeństwa na temat zjawisk kulturowych, ekonomicznych i politycznych, a także doradztwo przeznaczone dla jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw i NGO

 

Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A. Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

(IMIM PAN) jest jednostką naukową kategorii A.  IMIM PAN posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie metalurgii i inżynierii materiałowej.

Jednostka prowadzi badania o charakterze poznawczym oraz aplikacyjnym materiałów metalicznych, ceramicznych oraz biomateriałów. Rozwijane są również nowe techniki i metody charakterystyki materiałów. Katalog priorytetowych kierunków badań prowadzonych przez jednostkę obejmuje: Priorytet I – Materiały i technologie przyjazne dla środowiska.

 

Instytut Odlewnictwa z siedzibą w Krakowie, jednostka naukowa kategorii A
Misją Instytutu jest kreowanie innowacyjnych energooszczędnych oraz ekologicznych technologii i materiałów oraz podejmowanie kompleksowych oraz interdyscyplinarnych zadań w różnych gałęziach nauki, techniki i przemysłu. Usługi Instytutu obejmują wszystkie formy działalności badawczo-wdrożeniowej, od planowania i badań podstawowych, poprzez badania stosowane, przemysłowe, prace rozwojowe, aż po wdrożenie i analizę ekonomiczną przedsięwzięcia.

 

 

Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania

Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie jest instytutem badawczym, specjalizującym się w technologiach obróbki skrawaniem i ściernej, technologiach niekonwencjonalnych, inżynierii materiałowej, metrologii technicznej, montażu i automatyzacji procesów wytwarzania. IZTW prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe oraz realizuje transfer zaawansowanych technologii, produktów i wiedzy do przemysłu. Instytut rozwija i komercjalizuje wiedzę. Działania IZTW ukierunkowane są na postęp w gospodarce, o czym świadczą wdrożenia unikatowych, innowacyjnych rozwiązań, przynoszące znaczące efekty ekonomiczne w przedsiębiorstwach. Dzięki temu Instytut zyskuje referencje potwierdzające wysoki poziom prac, kompetencje i umiejętności współpracy z przemysłem.

 

I-Petrol

i-Petrol Sp. z o.o., to specjalistyczna firma działająca na rzecz ochrony jakości paliw. Specjalizuje się w badaniach produktów naftowych oraz doradztwie i szkoleniach z zakresu kontroli jakości paliw. Głównym profilem działalności jest wykonywanie analiz fizyko-chemicznych paliw silnikowych, tj. olejów napędowych i benzyn. Badania prowadzone są przy wykorzystaniu nowoczesnych metod tj. spektrometryczne, chromatograficzne, czy też elektrochemiczne oraz nowoczesnej aparatury laboratoryjnej, dostępnej w głównym  laboratorium i oddziałach terenowych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt badawczy przeznaczony do wykonywania analiz produktów rafineryjnych. Prócz laboratorium centralnego, w strukturach firmy znajdują się laboratoria terenowe obsługujące partnerów firmy na terenie kraju.

 

 

Izodom

Izodom od 25lat specjalizuje się w projektowaniu nowych rozwiązań ułatwiających szybkie wznoszenie energooszczędnych budowli. Firma produkuje materiały - elementy traconego szalunku - do budowy ścian, dachów i fundamentów domów energooszczędnych i pasywnych. Autorskie, prawnie chronione rozwiązania zastosowane w bloczkach Izodom powodują,  że technologia ta postrzegana jest jako jedna z najbardziej zaawansowanych w Europie. Jakość rozwiązań potwierdzają unijne certyfikaty techniczne i bezpieczeństwa, certyfikaty higieniczne i jakości ISO 9001:2008. Izodom to: rodzinna firma, twórca technologii, 25lat doświadczenia, 17 patentów, produkcja w Polsce, Maroku oraz Estonii, laureat GReenEvo, Teraz Polska, Gazele Biznesu i wielu innych

 

 

 

JOTA P.H.P.U.

JOTA  - biuro projektów architektoniczno - konstrukcyjnych powstałe na bazie doświadczenia przy sporządzaniu projektów w firmach polskich i międzynarodowych. Zagadnienia projektowe obejmują budownictwo mieszkalne, usługowe, projekty technologiczne, offshore oraz projektowanie koncepcyjne. Realizując ideę zrównoważonego rozwoju prowadzimy badania nad optymalizacją wielokryterialną w zakresie oszczędności energii, projektowania konstrukcyjnego oraz logistyki

 

 


Konsoft Jacek Litewka

Od samego początku zajmuje się świadczeniem usług doradczych w dziedzinie nowoczesnych technologii informatycznych.  Nasze usługi obejmują doradztwo przy wyborze oprogramowania do wdrożenia w firmie (ERP, CRM, itp.), definiowanie i specyfikacja wymagań odnośnie oprogramowania tworzonego pod specyficzne potrzeby firmy, wykonywanie audytów technologicznych, badania i analizy rynku nowych technologii, przygotowywanie studiów wykonalności, usługi doradcze w zakresie Innowacji i Nowych Technologii, usługi związane z wdrażaniem oprogramowania. Konsoft jest producentem oprogramowania do zarządzania relacjami z klientem (system CRM) opartego o relacyjną bazę Firebird i interfejs www.

 

Krakowski Park Technologiczny

Instytucja otoczenia biznesu, która od lat  skutecznie wspiera rozwój gospodarczy Małopolski. Wiemy jak wspierać rozwój przedsiębiorczości. Umiemy budować koalicje i platformy współpracy. Wyznaczamy trendy przygotowując strategie rozwoju. Bierzemy aktywny udział w promocji gospodarczej regionu, tworzymy skuteczne narzędzia wsparcia przedsiębiorczości.

 

Lean Action Sp. z o.o.

Doskonalimy firmy, gdyż jesteśmy zespołem doświadczonych konsultantów. Posiadana przez nas wiedza ekspercka na temat poszczególnych technik i narzędzi oraz elastycznie podejście w ich wdrażaniu owocuje dużymi efektami dla naszych klientów. Wiemy również, na co zwrócić uwagę podczas wdrażania całej koncepcji LEAN, czyli budowaniu kultury LEAN. Zmiana kultury organizacyjnej — czyli utrwalonych zachowań pracowników — wymaga przede wszystkim umiejętności pracy z ludźmi. Jako wieloletni trenerzy i coachowie, posiadamy je i dzięki nim z dużą łatwością pracujemy z ludźmi.

 

LimaTerm S.A.

Limatherm S.A. jest wiodącym krajowym producentem odlewów ciśnieniowych. Przedsiębiorstwo oferuje wykonywanie odlewów, specjalistyczną obróbkę CNC, badania laboratoryjne oraz obróbkę powierzchniową. Posiadana wiedza, rozwiązania oparte o wypracowane technologie i patenty, odnowiony park maszynowy oraz nowoczesna infrastruktura techniczna umożliwiają realizację wysokiej jakości produktów i usług dostosowanych do indywidualnych wymogów każdego Klienta. Od 2016 roku w strukturze firmy funkcjonuje bezprecedensowe w skali kraju Centrum Badawczo-Rozwojowe wykonywania odlewów specjalnego przeznaczenia ze stopów aluminium metodą wysokociśnieniową zimnokomorową, charakteryzujących się podwyższoną szczelnością i bezpieczeństwem użytkowania.

 

 

MAC – ZUBA Tomasz Zubilewicz

Dobre wiadomości roznoszą się bardzo szybko i są dobrze przyjmowane z nadzieją na lepsze jutro. Bez względu na to przy jakiej pogodzie są przekazywane i bez względu na to czego dotyczą . Jako Pogodny Prezenter staram się tworzyć Dobre Klimaty i stąd mój pomysł na wspólne działania, w tym konferencje,  filmy i programy tv  poświęcone ochronie klimatu . Zapraszam także  do współpracy przy projektach internetowych związanych z ekologiczną edukacją, z Odnawialnymi Źródłami Energii i z energooszczędnymi rozwiązaniami. Każda z firm w naszym klastrze ma jakieś cele i zadania, ja mam możliwość realizacji tych celów. Wspólnie osiągniemy więcej!

 

 


MAD Engineers  Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w wykonywaniu projektów budowlanych, wykonawczych i warsztatowych w zakresie konstrukcji. W swojej ofercie posiada również takie usługi jak: przedmiarowanie, kosztorysowanie, inwentaryzacje, wirtualne spacery. Wszystkie nasze usługi opierają się na modelach 3D w pełni kompatybilnych z technologią BIM.

 

 

Małopolski Instytut Innowacji Sp. z o.o.

Firma oferuje prowadzenie badań rynkowych i badaniami zapotrzebowania na komercjalizację wyników badań naukowych, opracowaniem wniosków o dofinansowanie projektów w zakresie prowadzenia badań i prac rozwojowych, a także wyceną usług badawczych.  Oferujemy również zarządzanie projektami B+R+I na poziomie strategicznym, operacyjnym i finansowym.

 

 

Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan

Głównym zadaniem Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan jest ochrona praw, godności i interesów pracodawców. Działania służące temu celowi prowadzone są szczególnie w odniesieniu do inicjatyw podejmowanych przez związki zawodowe, organy władzy i administracji państwowej, samorząd terytorialny oraz  inne organizacje. Zakres podejmowanych działań obejmuje m.in. spotkania środowiskowe, branżowe służące integracji środowiska przedsiębiorców, bezpośredniej i szybkiej wymianie informacji, budowaniu wzajemnego zaufania i indywidualnej współpracy pomiędzy firmami.

 

 

MAR BUD BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

Głównym przedmiotem działalności spółki jest Generalne Wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa: kubaturowego (biurowce, hotele, centra handlowe, budynki mieszkalne i sportowe), remonty i modernizacje obiektów w tym zabytkowych, inżynieryjnego (mosty, wiadukty, lotniska, stadiony), przemysłowego (fabryki, hale magazynowe), ekologicznego (oczyszczalnie ścieków), kolejowego. Niezależnie od kompleksowej realizacji obiektów spółka wykonuje stany surowe ze szczególnym uwzględnieniem Robót Żelbetowych do których posiadamy profesjonalne usprzętowienie.

 

MedCube Sp. z o.o.

 

Mich-Dar Michalak Dariusz

 

Mielec Diesel Gaz

Mielec Diesel Gaz to polski lider w produkcji agregatów prądotwórczych. Tradycja firmy sięga 1989 roku, kiedy to stawialiśmy pierwsze kroki w branży. Lata pracy, doświadczenie a przede wszystkim pasja wpłynęły na pozycję w której znajdujemy się obecnie. Jesteśmy jedynym kontynuatorem produkcji oraz rozwoju technologii agregatów prądotwórczych wywodzącym się z WSK „PZL- Mielec”. Szanując tradycję, nie zapominamy o wprowadzaniu innowacji i stałym poszukiwaniu coraz to lepszych rozwiązań. Specjalizujemy się w projektowaniu, wdrażaniu i serwisie agregatów prądotwórczych oraz agregatów do wysokosprawnej, skojarzonej produkcji energii elektrycznej i ciepła.

 

 

MM Hybrid Sp. z o.o.

Projektujemy i wykonujemy instalacje oparte na alternatywnych źródłach energii.
Prowadzimy badania i prace rozwojowe nad urządzeniami wykorzystującymi energię wiatru i słońca.
Opracowujemy prototypy innowacyjnych systemów do specjalistycznej dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni użytkowych oraz przedmiotów przy użyciu ozonu (O3).

 

 

MProjekt

Nasze biuro specjalizuje się w projektach branży instalacji sanitarnych, w szczególności instalacji wentylacji i klimatyzacji. Wykonujemy też pomiary instalacji wentylacji oraz ekspertyzy. Wykonujemy projekty instalacji wentylacji, instalacji klimatyzacji, instalacji grzewczych, instalacji wodociągowych, instalacji kanalizacyjnych, instalacji gazowych, przyłączy. Wykonując projekty instalacji wentylacji korzystamy z oprogramowania Ventpack 3.0 oraz 4.0 dzięki czemu szybko i sprawnie możemy dokonywać modyfikacji dokumentacji, jak również pracować w środowisku 3D.

 

 

Net-Instal Grzegorz Lipiński

 

Miasto Niepołomice

Miasto w południowej Polsce, w środkowej części województwa małopolskiego i w północnej części powiatu wielickiego. Niepołomice słynące z Zamku Królewskiego, Puszczy, a także obserwatorium astronomicznego są miastem przyjaznym dla mieszkańców i posiadającym liczne sukcesy w promowaniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Niepołomice jako lider projektu solarnego i orędownik zrównoważonego rozwoju na terenie swojej gminy posiadają kilkadziesiąt instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

 

Nowoczesne Budownictwo Naturalne

Firma "Nowoczesne Budownictwo Naturalne" powstała z pasji do budownictwa oraz szacunku do naszej Matki Ziemi. Jesteśmy młodą, ambitnie rozwijającą się firmą, zajmującą się budownictwem naturalnym. Połączyliśmy w spójną całość dwie nasze zawodowe pasje budownictwo i ochronę środowiska, łączyc tradycję z nowoczesnością. Korzystamy wyłącznie z materiałów naturalnych (nisko przetworzonych), przyjaznych dla Ciebie i Twoich bliskich. Potrafimy odpowiednio dobrać naturalne materiały, tak aby Twoje mieszkanie nabrało niepowtarzalnego, ZDROWEGO charakteru. Materiały, które stosujemy są całkowicie antyalergiczne i nie wydzielają szkodliwych substancji.

 

 

NORDISKA EKOFIBER POLSKA Sp. z o.o. (NEP)

NORDISKA EKOFIBER POLSKA Sp. z o.o. (NEP) jest producentem wyrobów opartych na bazie włókna celulozowego uzyskanego w procesie recyklingu makulatury gazetowej. Głównym naszym wyrobem jest sypka termoizolacja budowlana o nazwie handlowej EKOFIBER®, która została wprowadzona na polski rynek budowlany w 1994 roku. W swojej pracy dużo uwagi zwracamy na to, aby pozostawać w zgodzie z otaczającą nas przyrodą. Ekologiczność naszych wyrobów wynika między innymi z oparcia produkcji na surowcu wtórnym, niskiej energochłonności produkcji i braku w jej czasie emisji do otoczenia szkodliwych odpadów"

 

Nova Instal

Zakres działalności firmy obejmuje: nadzór nad pracami budowlanymi w zakresie instalacji sanitarnych, sporządzanie przedmiarów, obmiarów i kosztorysów robót budowlanych, wykonywanie badań szczelności budynków " Blower Door Test " oraz przeprowadzanie badań termowizyjnych.

 

 

 

Open Qualis

Jesteśmy firmą doradztwa strategicznego. Wspieramy naszych Partnerów w przeprowadzaniu Radykalnych Dobrych Zmian w strategicznych obszarach ich organizacji, również w formule interim management. Nasze działania obejmują 6 obszarów: produkcja, sprzedaż, ludzie, finanse, zarządzanie, sukcesja. W zakresie finansów realizujemy projekty pozyskiwania i realizacji funduszy na OZE.

 

 

Miasto Piastów

Będąc jednym z najmniejszych w Polsce i zarazem najbardziej zurbanizowanych miast, Piastów stara się być przyjaznym miejscem dla swoich mieszkańców i wszystkich, którzy je odwiedzają i chcą się tutaj osiedlić. Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy i Pruszkowa miasto Piastów stawia na rozwój zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego, stara się również o poprawę efektywności energetycznej infrastruktury miejskiej i nowe budynki użyteczności publicznej w standardzie pasywnym.

 

 

Podlaskie Centrum Budownictwa Pasywnego

Misją Podlaskiego Klastra Budownictwa Pasywnego jest promowanie technologii budownictwa energooszczędnego – technologii znanej i stosowanej w Niemczech, Skandynawii, Szwajcarii czy Austrii. Budynki wykonane w tej technologii charakteryzują się najwyższym komfortem cieplnym i ekstremalnie niskim zapotrzebowaniem na energię cieplną, a w przyszłości niskimi kosztami eksploatacji.

 

Politechnika Krakowska – Centrum Transferu Technologii

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska jest jednostką Politechniki Krakowskiej. Od początku działalności (1997 rok) CTT PK wspiera innowacyjność Małopolski poprzez łączenie biznesu z nauką. Realizujemy krajowe i międzynarodowe projekty nakierowane na rozwój nauki i podniesienie konkurencyjności regionalnych przedsiębiorstw. Główne obszary działalności CTT PK to współpraca naukowa z zagranicą, komercjalizacja wyników badań  , transfer technologii , wsparcie dla biznesu, wsparcie z zakresu programów ramowych, informacja o Unii Europejskiej.

 

 

Politechnika Łódzka-  Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Wydział prowadzi aktualnie kształcenie na poniższych kierunkach studiów: budownictwo – od 1956 roku, architektura – od 1976 roku, inżynieria środowiska – od 1969 roku, gospodarka przestrzenna – od 2010 roku.Połączenie kształcenia w trzech podstawowych dyscyplinach jest atutem Wydziału, gdyż dzięki temu absolwenci są przygotowani do podejmowania wszystkich funkcji związanych z projektowaniem, wznoszeniem i utrzymaniem obiektów budowlanych. Wydział aktywnie rozwija współpracę międzynarodową, zarówno naukową, jak i dydaktyczną. Wydział dysponuje dwoma akredytowanymi laboratoriami badawczymi: Laboratorium Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych - Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego, notyfikacja Unii Europejskiej ; Laboratorium Badawcze Materiałów i Konstrukcji Budowlanych - Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego oraz dwoma laboratoriami badawczymi o znaczeniu regionalnym: Laboratorium Mechaniki Gruntów i Drogownictwa oraz Laboratorium Inżynierii i Ochrony Środowiska.

 

Polska Grupa Energii Fotowoltaicznej Sp.z o.o.

Polska Grupa Energii Fotowoltaicznej Sp.z o.o. jest firmą działającą w Polsce od 2013 roku. W jej skład wchodzi 5 niezależnych oddziałów mających swoje siedziby w Bielsku-Białej,
Lublinie, Warszawie, Poznaniu oraz Zielonej Górze i działających na terenie całego kraju. Głównym zakresem naszej działalności są instalacje fotowoltaiczne. Zajmujemy się instalacjami na domach prywatnych i firmach, budową farm fotowoltaicznych, poprawiamy komfort życia, generując oszczędności. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Wolna Energia wspierającego dostępność energii odnawialnej dla każdego. Nasi klienci zyskują energetyczną niezależność przy jednoczesnym sprzyjaniu ochronie środowiska naturalnego.

 

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Realizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie projekt „Ekozofia Niepełnosprawnych” jest wyjściem poza schematy, łamaniem dotychczasowego podejścia do budownictwa, ekologii oraz przyszłości edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Jesteśmy otwarci na realizację wielu projektów dla których słowa klucze to: wolontariat pracowniczy, zrównoważony rozwój, edukacja, rehabilitacja, ekologia, biobudownictwo, odpowiedzialność społeczna. Jako Stowarzyszenie posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego, prowadzimy nieodpłatną działalność pożytku publicznego. Więcej o nas www.psouu.cieszynski.info, a o naszym projekcie na www.ekozofia.ox.pl

 

PORT PC

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła działa na rzecz zwiększenia jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła, rozpowszechnienia wiedzy na temat pomp ciepła oraz stworzenia warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce. W głównych zadaniach koncentruje się na innowacyjności, badaniach, pracach rozwojowych oraz ciągłym doskonaleniu szkolenia i dokształcaniu. Ważnym zadaniem jest również stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowywanie i wdrażanie standardów technicznych oraz certyfikacja i prowadzenie fachowego doradztwa technicznego na uznanym w skali europejskiej poziomie.

 

Proeko Dębica

Stowarzyszenie  powstało  z  inicjatywy  grupy przedsiębiorców, którym  nie  jest  obojętny rozwój miasta i regionu Dębicy. Podstawowymi celami Stowarzyszenia są inicjowanie przedsięwzięć gospodarczych generujących nowe miejsca pracy, wykorzystanie lokalnych zasobów i możliwości, wdrażanie nowych technologii, wzajemne wspieranie się w przedsięwzięciach gospodarczych. Główne obszary zainteresowania to gospodarka wodna (mała retencja), niekonwencjonalne źródła energii, magazynowanie energii, pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory słoneczne, geotermia.
 

 

PROFESSIONAL

PROFESSIONAL jest firmą szkoleniowo-doradczą działającą od 2004 roku. Misją firmy jest kompleksowa obsługa procesu  rozwoju  zasobów ludzkich poprzez szkolenia i doradztwo realizowane w sposób nowoczesny i idealnie dopasowany do potrzeb klienta. Współpraca z firmą pozwala realnie wpływać na rozwój poprzez realizację „szytych na miarę” usług przynoszących wymierne korzyści.

 

 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego Sp. z o.o.

Działalność wiodąca przedsiębiorstwa to budownictwo wodno- inżynieryjne, a w szczególności: regulacja rzek i potoków  górskich, budowa oraz roboty remontowe i konserwacyjne obiektów i urządzeń hydrotechnicznych jak zapory, jazy, stopnie wodne, śluzy, budowa zbiorników wodnych retencyjnych, obwałowanie rzek i zbiorników, budowa oczyszczalni ścieków, wodociągów i kanalizacji, roboty ziemne zmechanizowane oraz roboty drogowe, roboty pogłębiarskie (czerpalne i refulacyjne) oraz nurtowe.

 

Pure Energy Systems Sp. z o.o. jest spółką celową, powołaną do realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego na terenie SSE Euro-Park Mielec jakim jest budowa „+ energetycznego” zakładu produkcyjnego, i uruchomienie produkcji modułów fotowoltaicznych w technologii szkło-szkło, o dwustronnej i jednostronnej warstwie aktywnej z powierzchnią antyrefleksyjną i szkłem radiacyjnym. W zakładzie powstanie również laboratorium współpracujące z polskimi i zagranicznymi jednostkami badawczymi, w którym będą prowadzone badania nad doskonaleniem produktów.

 

 

Rav-Tech

Firma oferująca agregaty mikrokogeneracyjne marki INDOP powstała dzięki partnerskiej współpracy z dwiema niemieckimi spółkami CHP GmbH, generalnym dystrybutorem agregatów kogenercyjnych INDOP w Niemczech oraz W&S Strom & Wärme Service GmbH. Dzięki tej współpracy oraz współpracy w Polsce z firmami instalacyjnymi, projektantami i firmami wykonawczymi możemy zaoferować Państwu kompleksową obsługę. Począwszy od doboru najlepszego rozwiązania spełniającego Państwa wymagania i potrzeby poprzez projekt, pomoc w finansowaniu inwestycji, instalację, po obsługę techniczną w trakcie eksploatacji. Nasi instalatorzy i serwisanci realizują również zlecenia naszych partnerów w Niemczech i krajach Beneluxu.

 

 

Grupa Sokrates sp. z o.o.

Nasza Firma specjalizuje się w rewitalizacji starych kamienic i przekształcaniu ich w nowoczesne biura. Lokalizacje naszych biur w ścisłym centrum Rzeszowa (5 minut od Rynku) wraz z dużym parkingiem umożliwia łatwy i szybki dojazd do najważniejszych instytucji i obiektów miasta. Nasi dotychczasowi najemcy to prestiżowe firmy sektora publicznego i prywatnego. Dzięki nim stare kamienice nabrały szczególnego charakteru i stały się Biznesowym Centrum Rzeszowa.

 

SENSINUM sp. z o.o.

Specjalizujemy się w realizacji złożonych rozwiązań teleinformatycznych typu SaaS. Tworzymy od podstaw dedykowane systemy webowe, a także projektujemy do nich intuicyjne interfejsy użytkownika. Dzięki wykorzystaniu najnowszych i sprawdzonych technologii dostarczane przez nas produkty cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwością użytkowania i ergonomicznością oraz wyjątkowo przyjaznym wyglądem. Podstawowy zakres kompetencji technicznych uzupełniliśmy o wiedzę domenową z obszaru eHealth. Pozwala to nam konstruować nowoczesne rozwiązania wspierające sektor ochrony zdrowia, tworzyć inteligentne urządzenia oraz opracowywać innowacyjne algorytmy przetwarzania danych

 

Miasto i Gmina Słomniki

Gmina Słomniki w powiecie krakowskim znajduje się w ścisłej czołówce polskich samorządów sięgających po nowoczesne rozwiązania w budownictwie energooszczędnym. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce pasywna hala sportowa. Wdraża idee zrównoważonego rozwoju. 

 

 

Sotronic sp. z o.o.

Firma Sotronic działa na polskim rynku od 1994 roku w obszarach związanych z technologiami światłowodowymi, budową infrastruktury IT i automatyką przemysłową. Firma posiada również własne Centrum Szkoleń Światłowodowych.

 

Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Personalnych

Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Personalnych jest organizacją społeczną o charakterze pozarządowym. Swoją działalność merytoryczną rozpoczęło w 2005 roku, a jej założycielami byli psychologowie i pedagodzy zatrudnieni i pracujący w Centrum Pedagogiki i Psychologi na Politechnice Krakowskiej. Stowarzyszenie DZiP zajmuje się profesjonalnie problematyką orientacji zawodowej i poradnictwa zawodowego i personalnego, pragnie aktywnie i pragmatycznie włączyć się w nurt przemian, jakim podlega nasz kraj, kształtując i oddziałując na nasze najcenniejsze bogactwo – zasoby ludzkie. Celem głównym Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju doradztwa zawodowego i personalnego w rejonie południowej Polski, ale przede wszytkim województwa małopolskiego.

 

TADBAU Marek Tadus

Firma TADBAU działa nieprzerwanie od 1997 roku. Zajmuje się wykorzystaniem energii odnawialnych w budownictwie. Jest dystrybutorem, instalatorem i serwisantem pomp ciepła. Od lat specjalizuje się w instalacjach ogrzewania powierzchniowego.

 

 

 

TIA System

Firma TiA to firma działająca na rynku instalacji grzewczych, sanitarnych i elektrycznych nieprzerwanie od 2001 roku. Nasza działalność ogniskuje się wokół produkcji, a także dystrybucji plastikowych i metalowych uchwytów oraz systemów zamocowań. Dostarczamy również kompletne rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Naszą specjalnością są suche systemy ogrzewania podłogowego oraz systemy chłodzenia sufitowego, a także akcesoria stosowane przy montażu ogrzewania podłogowego w technologii mokrej.

 

 

Teleoptics sp. z o.o.

Teleoptics dostarcza swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania, do transmisji danych i głosu. Promując najnowsze technologie optotelekomunikacyjne Teleoptics projektuje i buduje szybkie, bezpieczne i niezawodne media teletransmisyjne. Teleoptics jest specjalistyczną firmą technologiczną zajmującą się zastosowaniem rozwiązań optycznych kablowych i bezprzewodowych na rynku budownictwa telekomunikacyjnego.

 

 

Termo Organika

Termo Organika jest liderem w produkcji materiałów izolacyjnych w Polsce. Nieprzerwanie od 1997 roku produkujemy najpopularniejszy na rynku materiał izolacyjny, jakim jest styropian, cały czas unowocześniając go i poprawiając jego właściwości termoizolacyjne. W swojej ofercie posiadamy Kompletny System Ociepleń, który kompleksowo zaspokoi potrzeby każdego inwestora w zakresie ocieplenia domu. Termo Organika to jedyny producent styropianu w Polsce, który ma prawo do produkcji i sprzedaży płyt styropianowych w kropki - DALMATYŃCZYKA. Firma oferuje także najcieplejszy na rynku styropian grafitowy o najniższym współczynniku przenikania ciepła.

 

 

Thessla Green

Thessla Green to polski producent kompaktowych central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Produkty wytwarzamy w oparciu o technologie opracowane przez nasz zespół badawczo-rozwojowy. Projektując nowe urządzenia współpracujemy z naukowcami sięgając po wiedzę z zakresu mechaniki płynów, elektroniki, akustyki i mikrobiologii. Dążymy do tego, by nasze produkty były niezawodne, funkcjonalne i działały jak najdłużej.

 

Uniwersytet Jagielloński (Instytut Informatyki i Matematyki Komputerowej)

Instytut Informatyki i Matematyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego jest obecnie jednym z dwóch instytutów na Wydziale Matematyki i Informatyki. Instytut jest dzisiaj znany w Polsce ze swych badań i kształcenia studentów w zakresie informatyki. Składa się z trzech katedr oraz dwóch zakładów i zatrudnia 35 pracowników naukowych, z których więcej niż 95% posiada tytuł doktora. Prowadzimy badania w dziedzinie informatyki i matematyki. Instytut oferuje kilka programów edukacyjnych. Ogólna liczba studentów wynosi około 550 osób i obejmuje około 500 studentów na studiach magisterskich oraz 50 studentów na studiach podyplomowych.

 

Vatra

Vatra S.A. jest polskim producentem pomp ciepła. Produkowane urządzenia znajdują zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, wielkopowierzchniowym oraz instalacjach przemysłowych. Firma świadczy także usługi projektowe oraz  generalnego wykonawstwa instalacji opartych o odnawialne źródła energii.

Vemco sp. z o.o.

Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie i wdrażaniu systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy, wspierających firmy w dwóch istotnych dla jej funkcjonowania obszarach - w obszarze bezpieczeństwa  i zarządzania personelem. Na rynku systemów automatycznej identyfikacji działamy już od 20 lat i jesteśmy jednym z najważniejszych dostawców tej klasy rozwiązań. Z oferowanego przez nas systemu ACCARD+ korzysta już ponad 100 przedsiębiorców reprezentujących różne gałęzie gospodarki. Oferujemy pełną gamę elementów do budowy miedzianych sieci LAN, rozwiązania światłowodowe oraz sprzęt pomiarowy do diagnostyki i certyfikacji sieci komputerowych.

 

V Print s.c.

Drukarnia Vprint to kompleksowe rozwiązania w druku technicznym oraz reklamowym. Drukujemy, plotujemy, skanujemy oraz kopiujemy dokumentację czarno-białą oraz kolorową do formatu A0+. Oferujemy druki reklamowe, druk cyfrowy i offsetowy – drukowanie wizytówek, ulotek, folderów, katalogów, druków samokopiujących, naklejek, papierów firmowych, instrukcji obsługi itp. w małych, średnich oraz wysokich nakładach, druk eco-solwentowy– drukowanie plakatów, roll-upów, banerów, folii, płyt PCV, nacinanie po obrysie itp. Kładziemy szczególny nacisk na kontakt z klientem, reagowanie na jego potrzeby jak również proponujemy rozwiązania, które pozwalają zoptymalizować proces produkcji oraz ceny.

 

Wieliterm

Jesteśmy nowoczesną firmą skupiającą grono audytorów energetycznych, architektów oraz specjalistów z zakresu budownictwa i ogrzewnictwa, posiadamy doświadczenie, potencjał zawodowy i środki techniczne niezbędne do świadczenia usług w zakresie projektowania, sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej oraz audytów energetycznych. Specjalizujemy się w projektach termomodernizacji budynków. Nasi specjaliści są członkami Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

 

WSK Kraków Sp. z o.o.

WSK Kraków, firma o 60-o letniej tradycji, produkuje wyroby dla przemysłu lotniczego, zbrojeniowego oraz sektora oil&gas.

 

 

Zielona Planeta

Zielona Planeta zajmuje się obsługą inwestycji w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii ,,od projektu do efektu". Specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych, kolektorach słonecznych, pompach ciepła, solarnym oświetleniu od doradztwa,  projektowania, dofinansowania projektu OZE, po dostawę i montaż urządzeń oraz pełne serwisowanie (gwarancyjne i pogwarancyjne). Zielona Planeta poza obsługą inwestycji z OZE, zajmuje się edukowaniem i krzewieniem świadomości potrzeby ekologicznego myślenia poprzez cykl autorskich szkoleń prowadzonych: w szkołach, bibliotekach, różnego rodzaju organizacjach, instytucjach. Naszym celem jest integrowanie środowiska osób świadomych potrzeby życia ekologicznego oraz chcących razem z Nami tworzyć Czystą Zieloną Planetę.

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...