RSS

Aktualności

Międzynarodowe Dni Otwarte Budownictwa Pasywnego w dniach 13-15.11.2015

W dniach 13-15.11.2015 odbędą się Międzynarodowe Dni Otwarte Budownictwa Pasywnego, w ramach których można odwiedzać budynki pasywne zgłoszone jako demonstracyjne w bazie Passivehaus Institute w Darmstadt.
Więcej:

http://passivehouse-database.org/index.php?lang=en

więcej

Relacja z targów POLECO-System w Poznaniu w dniach 27-30.10.2015

W ramach naszej aktywności wystawienniczej w dniach 27-30.10.2015 Klaster współtworzył Miasteczko Ekologiczne – otwartą przestrzeń w ramach targów POLECO-System w Poznaniu, służącą prezentacji innowacyjnych proekologicznych produktów i usług. Na stoisku klastra można było zapoznać się z mobilnym laboratorium do diagnostyki energetycznej budynków oraz modelem budynku zeroenergetycznego. Ciekawa formuła organizacji otwartej przestrzeni zaaranżowanej w formie miasteczka z wytyczonymi „ulicami” sprzyjała eksponowaniu niekonwencjonalnych produktów, w tym wielu innowacyjnych ekopojazdów służących edukacji i budowaniu świadomości. Ta interaktywno-edukacyjna ekspozycja specjalna skupiała technologie, rozwiązania i inspiracje, które pozwalają żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie.
Honorowy Patronat nad Miasteczkiem sprawował Główny Inspektor Ochrony Środowiska.
Relacja z wydarzenia dostępna jest na:
http://www.polecosystem.pl/pl/

 

 

 

więcej

Ruszyła druga edycja programu LEMUR - 290 mln na energooszczędne budynki użyteczności publicznej

Na energooszczędne budynki użyteczności publicznej Narodowy Fundusz przeznacza 290 mln zł z programu Lemur. W dniu 19.10.2015 ruszyła druga edycja programu LEMUR. Samorządy, które planują budowę nowych obiektów, będą mogły otrzymać dofinansowanie za podwyższone standardy energooszczędności. Szkoły, hale sportowe, przedszkola, biura urzędów, szpitale - to najczęściej zgłaszane inwestycje samorządów do programu „Lemur - Energooszczędne budynki użyteczności publicznej”.

więcej

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji Klastra w dniach 27-30.10.2015 w ramach Miasteczka Ekologicznego w ramach targów POLECO-SYSTEM w Poznaniu.

Miasteczko Ekologiczne to unikalna w skali Polski, przestrzeń specjalna w pawilonie nr 8, w którym w jednym miejscu zebrano najciekawsze technologie, rozwiązania i inspiracje podpowiadające samorządom oraz mieszkańcom, jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie. Patronat Honorowy nad Miasteczkiem Ekologicznym objął Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

więcej

Trzecia europejska konferencja Klastrów zorganizowana w dniach 17-18.09.2015 w Kopenhadze

Trzecia europejska konferencja Klastrów zorganizowana w dniach 17-18.09.2015 w Kopenhadze została uwieczniona na materiale filmowym – zapraszamy do obejrzenia videorelacji.

więcej

Relacja filmowa z otwarcia ścieżki edukacyjnej firmy Ochsner w Suchorabie

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z otwarcia ścieżki edukacyjnej firmy Ochsner w centrum szkoleniowym OZE w miejscowości Suchoraba k. Krakowa. Miejsce to służy do szeroko pojętej edukacji w zakresie odnawialnych źródeł energii i technologii energooszczędnych, zostało stworzone i wyposażone we współpracy z Klastrem. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Zubilewiczowi za nieocenioną pomoc w popularyzacji ekoedukacji i aktywne promowanie ciekawych inicjatyw podnoszących świadomość społeczną. Poprawa efektywności energetycznej w budownictwie i praca na rzecz ograniczenia niskiej emisji to również jedno z głównych zadań realizowanych przez Klaster. Promujemy dobre klimaty!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ylJdiLJTCtw

więcej

22-24.09.2015 Klaster Zrównoważona Infrastruktura na Międzynarodowych Targach Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej RENEXPO

W dniach 22-24 września Klaster bierze udział w targach Renexpo w charakterze wystawcy. Prezentujemy rozwiązania opracowane w ramach klastra służące poprawie efektywności energetycznej w Polsce - technologie budynków zeroenergetycznych, instalacje OZE oraz nowoczesny sprzęt do diagnostyki energetycznej budynków stanowiący wyposażenie mobilnego laboratorium. Cieszy nas duże zainteresowanie odwiedzających targi, również w kontekście nawiązania współpracy międzynarodowej.  Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

 

więcej

17-18.09.2015 CLUSTER MATCHMAKING CONFERENCE Kopenhaga

W dniach 17-18.09.2015 reprezentacja Klastra wzięła udział w  międzynarodowej konferencji klastrów, którą tym razem zorganizowano w Kopenhadze. Celem wydarzenia było nawiązanie i stymulowanie współpracy międzynarodowej pomiędzy europejskimi klastrami pod kątem realizacji wspólnych projektów i kreowania rozwiązań innowacyjnych. Wydarzenie składało się z części konferencyjnej i serii spotkań matchmakingowych pomiędzy przedstawicielami klastrów. Integracji i nawiązywaniu współpracy międzynarodowej służyło również nietypowe miejsce organizacji konferencji – Street Food Copenhagen.

 

 

 

 

 

więcej

17.09.2015 - Otwarcie ścieżki edukacyjnej – ciepło z gruntu

W dniu 17.09.2015 w centrum szkoleniowym w Suchorabie odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej z zakresu płytkiej geotermii (dolnych źródeł pomp ciepła) ufundowanej przez firmę OCHSNER. To kolejny element wyposażenia naszego ośrodka szkoleniowo – badawczego służący pogłębianiu wiedzy na temat montażu instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.

 

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...