RSS

Aktualności

SPOTKANIE RADY KLASTRA – 23.05.2018

Zapraszamy serdecznie na warsztatowo - integracyjne spotkanie Rady Klastra,  połączone z  cyklem „O dotacjach przy herbacie” oraz warsztatami nt. ulgi podatkowej B+R

Termin spotkania: 23 maja (środa) 2017 r., godz. 13:00 – 17:00 (budynek klastra Kokotów k. Krakowa)

 

więcej

Zmarł Pan Gunter Schlagowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Ojca Chrzestnego, Mentora, Patrona Budownictwa Pasywnego. Jego determinacja, zapał i pasja w propagowaniu mądrego energooszczędnego budowania inspirowała i wciąż inspiruje nasz Klaster i współtworzące go podmioty. Pan Gunter Schlagowski w grudniu 2015 roku otwierał nasze budynki pasywne w Kokotowie - za całokształt działalności, niesamowitą energię i inspirowanie kolejnych pokoleń - dziękujemy!

 

 

 

 

więcej

KONKURS INNOWATOR MAŁOPOLSKI

Zachęcamy innowacyjne firmy z Małopolski do udziału konkursie organizowanym przez CTT Politechniki Krakowskiej - członka klastra ZI. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia
http://innovatormalopolski.pl/

więcej

16.04.2018 –Międzynarodowa Konferencja „Cluster Garden”, Warszawa

Polityka klastrowa, przemysł 4.0, megatrendy - m.in. o tym rozmawiały klastry w dniu 16.04.2018 roku w Wwie na spotkaniu w ramach projektu ClusterFY, współorganizowanego przez PARP. Poruszane tematy obejmowały m.in. moduły: „Od networkingu do klasteringu w Polsce i w Europie”, „Czwarta rewolucja przemysłowa – wpływ na transformację biznesu i zmianę sposobu funkcjonowania klastrów”, „Praktyczne przykłady rozwoju klastrów w Europie – szanse, ryzyka, sukcesy i porażki - pływ polityk europejskich na rozwój klastrów”. Szkoda tylko, że polska polityka klastrowa w porównianiu do naszych europejskich partnerów wciąż wypada bardzo blado….

 

więcej

23-25.03.2018 – KLASTER NA TARGACH BUDOWLANYCH W BIELSKU-BIAŁEJ

Aktywności targowej klastra ciąg dalszy...Podczas targów budowlanych w Bielsku-Białej Klaster ZI promował inteligentne rozwiązania w budownictwie - tym razem reprezentowała nas firma Smart Housing, a o dobry klimat na targach i na stoisku zadbał nasz członek Pan Tomasz Zubilewicz.

 

więcej

20 – 22.03.2018 FIRMY Z KLASTRA WSPÓŁORGANIZATORAMI KONFERENCJI „Glina w obiektach zabytkowych - ochrona i konserwacja

Nasi członkowie Nowoczesne Budownictwo Naturalne Sebastian Szarszewski oraz VestaEco jako współorganizatorzy promowali naturalne materiały wykończeniowej podczas konferencji "Glina w obiektach zabytkowych - ochrona i konserwacja" zorganizowanej w Malborku. Oprócz innowacji w budownictwie cała Europa obserwuje silny trend powrotu do natury. Jak wpłynąć na konserwatorów zabytków aby w procesach konserwatorskich stosowali tradycyjne metody i materiały? Jak odtworzyć ginące zawody? Jak rozpowszechnić wiedzę o powrocie do rodzimych technologii konserwacji budownictwa z udziałem gliny? Między innymi tej problematyce była poświęcona organizowana przez naszych członków Konferencja.

 

więcej

20-23.03.2018 WSPÓLNE STOISKO KLASTRA NA TARGACH InterBuildExpo Kijów 2018

W ramach projektu internacjonalizacji Klastra zorganizowaliśmy dla nszych firm wspólne stoisko Klastra na targach InterBuildExpo 2018 w Kijowie. W targach wzięło udział 5 naszych członków w charakterze wystawcy: Intuseal, GórStal, Quest40, Thessla Green oraz Cluster Management. Kolejne wspólne przedsięwzięcia już niebawem!

 

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...