07.06.2013 - Klaster członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

 

Miło nam poinformować, iż w dniu wczorajszym Instytut Doradztwa Sp. z o.o., jako Koordynator Klastra „Zrównoważona Infrastruktura”, został przyjęty w poczet członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego/ Polish Green Building Council (PLGBC).

 

Stowarzyszenie jest powstałą w Krakowie w 2006r. organizacją pozarządową non-profit, zajmującą się wspieraniem i propagowaniem ruchu ekologicznego w Polsce, szczególnie promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Założycielami stowarzyszenia są Agnes Vorbrodt-Schurma i Rafał Schurma, polscy architekci działający głównie w Stanach Zjednoczonych, wykładowcy Uniwersytetu Harvarda. PLGBC zostało przyjęte do światowej federacji World Green Building Council, jako jej polski oddział i zrzesza różne podmioty z dziedziny budownictwa i gospodarki nieruchomościami. W 2009 r. Stowarzyszenie to zorganizowało w Krakowie pierwsze w Polsce sympozjum poświęcone ekologicznemu budownictwu oraz certyfikacji ekologicznej budynków, w którym obok przedsiębiorstw założycielskich wzięli udział prelegenci z gremiów kierowniczych podobnych organizacji w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej. Odtąd PLGBC jest liczącą się w kręgach międzynarodowych organizacją opiniotwórczą i budującą świadomość społeczeństwa.

 

Współpraca międzynarodowa Klastra „Zrównoważona Infrastruktura” jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt. „Zrównoważona Infrastruktura – rozwój technologii autonomicznego budownictwa i nowoczesnych rozwiązań automatyki użytkowej”.

 

Więcej: http://www.plgbc.org.pl/

 


powrót

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...